Mercado Bitcoin i Stellar stworzą MVP dla brazylijskiego CBDC

25 maja 2022

Brazylijska giełda poinformowała, że Stellar Development Foundation zamierza opracować jeden z dziewięciu projektów wybranych do LIFT Challenge Real Digital, promowanego przez Bank Centralny Brazylii.

LIFT Challenge Real Digital jest środowiskiem współpracy realizowanym przez Centralny Bank Brazyliiwe współpracy z Krajową Federacją Stowarzyszeń Serwerów Banków Centralnych. Wraz z ogłoszeniem integracji Stellara, SDF dołączy do konsorcjum stworzonego przez Mercado Bitcoin w celu opracowania rozwiązań dla Real Digital, w skład którego wchodzą również CPQD i ClearSale.

Dyrektor generalny Stellar Development Denelle Dixon powiedział, że sieć Stellar jest przygotowana do wspierania Mercado Bitcoin i Centralnego Banku Brazylii, gdy badają przypadki użycia dla przyszłości Real Digital. – Stellar został zaprojektowany do emisji aktywów, a jego wbudowane narzędzia zgodności dają Mercado Bitcoin silną podstawę do opracowania rozwiązania z funkcjami, których oczekuje Bacen – stwierdził.

Mercado Bitcoin wybrało sieć Stellar ze względu na szybkość, wydajność i bezpieczeństwo protokołu. – Jesteśmy w konsorcjum firm, które mają strukturę i ambicje, aby budować solidne rozwiązania dla rynku finansowego za pomocą technologii blockchain. Wykorzystanie sieci Stellar pozwoli nam na dostarczenie kompletnego przypadku do oceny przez Bank Centralny – powiedział Reinaldo Rabelo, dyrektor generalny Mercado Bitcoin.

Oprócz konsorcjum stworzonego przez Mercado Bitcoin, Bank Centralny Brazylii wybrał również protokół DeFi Aave (AAVE) i ConsenSys we współpracy z Visa i Microsoft do opracowania przypadków użycia dla narodowego Real Digital.

W kwietniu prezes Banku Centralnego Brazylii potwierdził, że pilotażowa wersja suwerennej waluty cyfrowej zostanie uruchomiona w tym roku. Jednak to wydanie będzie nadal wersją pilotażową i nie będzie dostępne dla całej populacji kraju. Według Campos Neto, Real Digital ma nadzieję na umożliwienie inteligentnych kontraktów i zdecentralizowanych finansów na platformie CBDC.

Fábio Araujo, koordynator projektu Real Digital w BC, stwierdził niedawno, że celem banku centralnego jest umożliwienie budowy lub połączenia krajowego systemu finansowego z finansami zdecentralizowanymi (DeFi) i inteligentnymi kontraktami. Są to, jego zdaniem, wielkie zasługi ekosystemu blockchain i kryptowalut.

  • Te fundamentalne elementy środowiska kryptowalutowego zamierzamy wprowadzić w naszym otoczeniu regulacyjnym, aby zrobić coś masowego i zapewnić dostęp większej liczbie osób. Chcemy wprowadzić do środka technologie smart contract i Defi, abyśmy mogli dotrzeć do szerszego grona odbiorców – powiedział.
We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0