Prezydent Ukrainy podpisał ustawę ustanawiającą ramy regulacyjne dla kryptowalut

17 marca 2022

Krajowa Komisja Papierów Wartościowych i Giełd będzie określać politykę w zakresie aktywów cyfrowych, wydawać licencje firmom kryptowalutowym i działać jako organ nadzoru finansowego.

W komunikacie z 16 marca 2022 r. Ministerstwo Transformacji Cyfrowej Ukrainy poinformowało, że Wołodymyr Zełenski podpisał ustawę „O aktywach wirtualnych”, przyjętą po raz pierwszy przez Radę Najwyższą w lutym. Giełdy kryptowalut i firmy zajmujące się aktywami cyfrowymi będą musiały zarejestrować się w urzędzie, aby móc legalnie działać na Ukrainie, a banki będą mogły otwierać rachunki dla firm kryptowalutowych.

Ustawa nadaje ukraińskiej Narodowej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd uprawnienia do określania polityki kraju w zakresie aktywów cyfrowych, wydawania licencji firmom zajmującym się kryptowalutami i działania jako strażnik finansowy. Agencja rządowa dodała, że Ministerstwo Finansów Ukrainy pracuje również nad zmianą kodeksu podatkowego i cywilnego kraju, aby dostosować ramy prawne dla aktywów cyfrowych.

„Podpisanie tej ustawy przez prezydenta jest kolejnym ważnym krokiem w kierunku wydobycia sektora kryptowalut z cienia i uruchomienia legalnego rynku aktywów wirtualnych na Ukrainie” – poinformowało Ministerstwo Transformacji Cyfrowej.

Po inwazji Rosji na Ukrainę, która rozpoczęła się 24 lutego 2022 r. kryptowaluty stała się ważnym tematem, a wiele osób przekazuje darowizny bezpośrednio na cele humanitarne i finansowanie ukraińskiego wojska. Narodowy Bank Ukrainy informował wówczas, że ograniczył wypłaty gotówki w bankach, ustalił kurs wymiany hrywny i zawiesił emisję pieniądza elektronicznego.

14 marca 2022 r. Kuna, największa ukraińska giełda kryptowalut, pomogła uruchomić platformę darowizn wraz z FTX, platformą stakingową Everstake i Ministerstwem Transformacji Cyfrowej, aby umożliwić użytkownikom wysyłanie kryptowalut „w celu wsparcia ludzi w walce o wolność”.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0