ProDigital Future chce zebrać 100 mln dolarów na inwestycje w kryptowaluty

30 marca 2023

Fundusz z Hongkongu będzie ukierunkowany na firmy Web3 we wczesnym stadium rozwoju, które celują w rynek lokalny. 

Jak donosi agencja Bloomberg, ProDigital Future zakończył półroczny okres zbierania funduszy z zebraną kwotą około 30 milionów dolarów. Podmiot planuje jednak zebrać 100 mln dolarów do końca 2023 roku.

Funduszowi przewodziąBen Ng, partner w firmie kapitałowej SAIF Partners z Hongkongu, oraz Curt Shi, wieloletni inwestor technologiczny z Chin. Wiadomo już, że Sunwah Kingsway Capital Holdings i Golin International Group zapowiedziały wsparcie funduszu.

Do tej pory Shi powiedział dziennikarzom, że proces pozyskiwania funduszy był stosunkowo łatwy, chociaż inwestorzy są ostrożni w umieszczaniu swoich pieniędzy w projektach kryptowalutowych. Inwestorzy z Hongkongu i niektóre biura rodzinne z Chin, Australii i Singapuru również były zainteresowane ProDigital Future.

Fundusz będzie działał na terenie Hongkongu, ale zamierza być również obecny w Australii i Singapurze, a także w Europie i Stanach Zjednoczonych. ProDigital Future zainwestował już w sześć projektów związanych z zasobami cyfrowymi, z firmą metaverse GigaSpace i One Future Football, cyfrową ligą piłkarską z Australii działającą obecnie w trybie stealth.

Przypomnijmy, że w październiku 2022 roku rząd Hongkongu wysunął pomysł wprowadzenia własnej ustawy regulującej kryptowaluty. 20 lutego 2023 r. Hong Kong Securities and Futures Commission wydała proponowany system licencjonowania dla giełd kryptowalutowych, który ma wejść w życie w czerwcu 2023 r.. System sugeruje niezbędną procedurę licencjonowania, wymagając od potencjalnych uczestników rynku spełnienia kilku warunków wstępnych, w tym bezpiecznego przechowywania aktywów, Know Your Customer, przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0