Coinbase dyskutuje na temat australijskich regulacji kryptowalutowych

16 marca 2023

Przedstawiciele firmy spotkali się z urzędnikami Banku Rezerw Australii, a rozmowy dotyczyły przyszłości regulacji kryptowalut w tym kraju.

Rzecznik Banku Rezerw potwierdził wcześniejsze doniesienia, że przedstawiciele Coinbase spotkali się w tym tygodniu z urzędnikami departamentów polityki płatniczej i stabilności finansowej Banku Rezerw Australii „w ramach bieżącej łączności Banku z przemysłem”.

Wiceprezes Coinbase ds. Polityki międzynarodowej Tom Duff Gordon, potwierdził, że spotkania miały miejsce w Canberze i Sydney. Rozmawiano na nich o działaniach rządu w zakresie mapowania tokenów. Przedsiębiorstwo podzieliło się swoimi spostrzeżeniami na temat globalnych najlepszych praktyk dotyczących licencjonowania i przechowywania kryptowalut.

Australijskie ćwiczenie skarbowe mapowania tokenów zostało ogłoszone 22 sierpnia i ma na celu skategoryzowanie aktywów cyfrowych w sposób umożliwiający ich pracę w istniejących ramach regulacyjnych. Dokument konsultacyjny został wydany przez Skarb Państwa 3 lutego 2023 r.

Gordon pochwalił działania australijskich organów skarbowych. Jak podkreślił, procedura dotycząca mapowania tokenów to jeden z najbardziej szczegółowych i przemyślanych dokumentów, który ustanawia silne podstawy dla nadchodzącego projektu zasad dla giełd kryptowalutowych i powierników. Jednocześnie podkreślił, że zależy mu na tym, by zasady ujrzały światło dzienne jeszcze w tym roku.

Z kolei współzałożyciel i dyrektor generalny Coinbase Brian Armstrong był krytyczny wobec podejścia do regulacji kryptowalut w Stanach Zjednoczonych, powtarzając zarzuty, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) „reguluje przez egzekwowanie” i twierdząc, że organ chce, aby firmy rejestrowały się u nich, mimo że nie ma sposobu na rejestrację.

Dokumenty uzyskane niedawno przez „Australian Financial Review” na mocy przepisów o wolności informacji sugerowały, że ustawodawstwo kryptowalutowe w Australii może być przeciągane do 2024 roku i później. Ostateczne złożenie w gabinecie nie jest oczekiwane do końca 2023 roku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0