Przychody Silvergate Bank wzrosły w czasie spadku instytucjonalnego handlu kryptowalutami

20 kwietnia 2022

W I kwartale 2022 r. bank ułatwił transfery o wartości 142 miliardów dolarów pomiędzy giełdami kryptowalut a instytucjami finansowymi.

19 kwietnia 2022 r. Silvergate Bank, sieć bram kryptowalutowych przeznaczona dla instytucji finansowych, ogłosiła swoje wyniki za pierwszy kwartał 2022 roku. W tym okresie jego przychody i dochód netto wzrosły odpowiednio o 93 proc. i 94 proc. rok do roku, do 59,9 mln dolarów i 24,7 mln dolarów. Firma jest najbardziej znana ze swojej sieci Silvergate Exchange Network, która ułatwia transfery w dolarach amerykańskich i euro między giełdami kryptowalut a inwestorami instytucjonalnymi.

Jednak pomimo wzrostu, instytucjonalne zainteresowanie kryptowalutami znacznie zmalało w I kwartale 2022 r.z powodu trwającego rynku niedźwiedzia. Jak poinformowała firma Silvergate, kwota ułatwionych przez nią transferów SEN spadła z 167 miliardów dolarów w I kwartale 2021 r. do 142 miliardów dolarów w I kwartale 2022 r. Jednocześnie, w ramach szerszych trendów w branży, obrót spotowy Bitcoin i Ethereum spadł o 33 proc. w ujęciu rocznym do 1,046 bln dolarów w I kwartale 2022 r.

Niemniej jednak firma odnotowała również gwałtowny wzrost w swoim segmencie przechowywania kryptowalut. Częściowo ze względu na roczny koszt depozytu na poziomie 0,00 proc., inwestorzy instytucjonalni umieścili w rękach Silvergate średnio 14,7 mld dolarów w aktywach cyfrowych, w porównaniu do 6,4 mld dolarów w I kwartale 2021 r.

Silvergate postrzega obecnie rozbudowę swojej infrastruktury stablecoin jako kluczowy obszar rozwoju. Obecnie, podobnie jak tradycyjne banki, firma czerpie zdecydowaną większość swoich przychodów z dochodów z odsetek, czyli z wykorzystywania depozytów kredytobiorców jako zabezpieczenia przy udzielaniu kredytów, kupowaniu oprocentowanych papierów wartościowych lub deponowaniu ich na oprocentowanych kontach w innych bankach.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0