Ripple poszukuje dokumentów z 15 zagranicznych giełd

3 czerwca 2021

Przedstawiciele firmy są przekonani, że ​​rejestry przechowywane przez giełdy zagraniczne dowiodą, że jej kierownictwo nie naruszyło sekcji 5 ustawy o papierach wartościowych.

Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse i współzałożyciel Chris Larsen, złożyli wniosek do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), aby zbadać firmę macierzystą Bitfinex, iFinex, i 14 innych międzynarodowych giełd kryptowalut.

Wniosek z 2 czerwca 2021 r. wymaga uzyskania dokumentów z giełd, w tym iFinex, Bitforex, Bithumb, Bitlish, BitMart, AscendEX (dawniej Bitmax), Bitrue Singapore, Bitstamp, Coinbene, HitBTC, Huobi Global, Korbit, OKEx, Upbit Singapore i ZB Network Technology. W memorandum popierającym wniosek załączono pisma z prośbą o pomoc władz na Kajmanach, Hongkongu, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii, Singapurze, Seszelach i Malcie.

W przedstawionych zarzutach SEC oskarża Garlinghouse’a i Larsena o sprzedaż ponad dwóch miliardów jednostek XRP inwestorom publicznym na całym świecie. Komisja domaga się usunięcia wspomnianych osób z kierownictwa firmy.

Tymczasem zarząd Ripple zaprzecza zarzutom Komisji i podkreśla, że sekcja 5 ustawy o papierach wartościowych z 1933 r. wyraźnie zabrania krajowej sprzedaży papierów wartościowych bez oświadczenia rejestracyjnego. Przedstawiciele prawni Garlinghouse’a i Larsena twierdzą, że ich sprzedaż XRP była prowadzona na giełdach zagranicznych, a zatem poza jurysdykcją SEC. „W przypadku transakcji przeprowadzanych na zagranicznych platformach handlowych, zarówno oferty XRP, jak i sprzedaż XRP miały miejsce w księgach i ewidencjach odpowiednich platform, a więc geograficznie poza Stanami Zjednoczonymi. Niepowodzenie SEC w oskarżaniu o krajowe oferty i wyprzedaże powinno mieć fatalne skutki dla jej roszczeń” – napisano w oświadczeniu.

Ripple twierdzi, że giełdy i podmioty powiązane podlegające nowemu wnioskowi „posiadają unikalne dokumenty i informacje” dotyczące prawnej walki Ripple z SEC, w szczególności dotyczącej „procesu, w którym transakcje w XRP rzekomo przeprowadzane przez indywidualnych pozwanych na zagranicznych platformach obrotu aktywami cyfrowymi przeprowadził.”

Przypomnijmy, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd poprawiła swoją skargę przeciwko Ripple i kierownictwu firmy w lutym 2021 r., twierdząc, że ich sprzedaż XRP stłumiła cenę aktywów kryptograficznych. Garlinghouse i Larsen są również oskarżeni o wprowadzanie w błąd inwestorów publicznych podczas wyładowywania XRP o wartości miliardów dolarów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0