Ripple poszukuje dokumentów z 15 zagranicznych giełd

Przedstawiciele firmy są przekonani, że ​​rejestry przechowywane przez giełdy zagraniczne dowiodą, że jej kierownictwo nie naruszyło sekcji 5 ustawy o papierach wartościowych.

Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse i współzałożyciel Chris Larsen, złożyli wniosek do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), aby zbadać firmę macierzystą Bitfinex, iFinex, i 14 innych międzynarodowych giełd kryptowalut.

Wniosek z 2 czerwca 2021 r. wymaga uzyskania dokumentów z giełd, w tym iFinex, Bitforex, Bithumb, Bitlish, BitMart, AscendEX (dawniej Bitmax), Bitrue Singapore, Bitstamp, Coinbene, HitBTC, Huobi Global, Korbit, OKEx, Upbit Singapore i ZB Network Technology. W memorandum popierającym wniosek załączono pisma z prośbą o pomoc władz na Kajmanach, Hongkongu, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii, Singapurze, Seszelach i Malcie.

W przedstawionych zarzutach SEC oskarża Garlinghouse’a i Larsena o sprzedaż ponad dwóch miliardów jednostek XRP inwestorom publicznym na całym świecie. Komisja domaga się usunięcia wspomnianych osób z kierownictwa firmy.

Tymczasem zarząd Ripple zaprzecza zarzutom Komisji i podkreśla, że sekcja 5 ustawy o papierach wartościowych z 1933 r. wyraźnie zabrania krajowej sprzedaży papierów wartościowych bez oświadczenia rejestracyjnego. Przedstawiciele prawni Garlinghouse’a i Larsena twierdzą, że ich sprzedaż XRP była prowadzona na giełdach zagranicznych, a zatem poza jurysdykcją SEC. „W przypadku transakcji przeprowadzanych na zagranicznych platformach handlowych, zarówno oferty XRP, jak i sprzedaż XRP miały miejsce w księgach i ewidencjach odpowiednich platform, a więc geograficznie poza Stanami Zjednoczonymi. Niepowodzenie SEC w oskarżaniu o krajowe oferty i wyprzedaże powinno mieć fatalne skutki dla jej roszczeń” – napisano w oświadczeniu.

Ripple twierdzi, że giełdy i podmioty powiązane podlegające nowemu wnioskowi „posiadają unikalne dokumenty i informacje” dotyczące prawnej walki Ripple z SEC, w szczególności dotyczącej „procesu, w którym transakcje w XRP rzekomo przeprowadzane przez indywidualnych pozwanych na zagranicznych platformach obrotu aktywami cyfrowymi przeprowadził.”

Przypomnijmy, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd poprawiła swoją skargę przeciwko Ripple i kierownictwu firmy w lutym 2021 r., twierdząc, że ich sprzedaż XRP stłumiła cenę aktywów kryptograficznych. Garlinghouse i Larsen są również oskarżeni o wprowadzanie w błąd inwestorów publicznych podczas wyładowywania XRP o wartości miliardów dolarów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0