Roqqu ze zgodą na rozszerzenie działalności na RPA

21 kwietnia 2023

Nigeryjska giełda kryptowalut Roqqu otrzymała zgodę regulacyjną na działalność w Republice Południowej Afryki, umożliwiając użytkownikom zakup kryptowalut i wypłatę środków za pomocą południowoafrykańskiego randa.

Republika Południowej Afryki była priorytetem dla Roqqu, ponieważ giełda dąży do rozszerzenia swojej dominacji na rynku afrykańskim. Przedsiębiorstwo dąży do do posiadania 5 milionów klientów w 2023 roku. W najbliższym czasie firma ma podjąć działania w Ghanie, Ugandzie, Kenii i Tanzanii.

Przedstawiciele Roqqu ujawnili, że od stycznia. a więc od chwili, gdy giełda otrzymała licencję na wirtualną walutę w Europejskim Obszarze Gospodarczym, posiada ponad 1,4 miliona aktywnych klientów. Daje jej to zielone światło do działania w ponad 30 krajach. Otrzymanie pozwolenia od organów regulacyjnych tego regionu zajęło giełdzie dwa lata.

Strategia wymiany koncentruje się na ułatwianiu transakcji transgranicznych za pośrednictwem kryptowalut, głównie w krajach afrykańskich. Według dyrektora generalnego Roqqu Benjamina Onomora mieszkańcy Afryki, którzy żyją i pracują w diasporze, wysyłają do swoich domów ponad 5 miliardów dolarów rocznie. – Jest to czynność, która bardzo ich stresuje, ze względu na to, że w niektórych przypadkach są zmuszeni czekać na sfinalizowanie transakcji nawet klka dni. To duży problem, ponieważ wiele rodzin potrzebuje przekazów pieniężnych do pokrycia podstawowych potrzeb, takich jak jedzenie i mieszkanie – podkreślił Onomira.

Jak wynika z danych opracowanych przez firmę Chainalysis, Bliski Wschód i Afryka Północna są najszybciej rozwijającym się regionem na świecie pod względem adopcji kryptowalut. W okresie od lipca 2021 r. do czerwca 2022 r. dokonano tam transakcji w kryptowalutach o wartości ponad 566 miliardów dolarów, co stanowi wzrost o 48% w stosunku do poprzedniego roku.

W 2022 r. afrykańskie startupy skoncentrowane na kryptowalutach zebrały 474 miliony dolarów funduszy, co stanowiło 429% wzrost w stosunku do 90 milionów dolarów w 2021 roku. Wzrost przepływów kapitałowych przewyższył globalną średnią, która odnotowała tylko 4% wzrost finansowania blockchain w 2022 roku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0