Societe Generale uruchamia stablecoin na Ethereum

8 maja 2023

Francuska firma bankowa i finansowa wprowadza stablecoin skierowany do klientów instytucjonalnych oparty na Ethereum za pośrednictwem swojego dedykowanego ramienia aktywów cyfrowych.

EUR CoinVertible stablecoin będzie notowany pod symbolem tickera EURCV. Nowe cyfrowe aktywo będzie dostępne tylko dla inwestorów włączonych przez Societe Generale poprzez istniejące procedury Know Your Customer i Anti-Money Laundering. – W nadchodzących tygodniach Societe Generale-Forge oceni zainteresowanie potencjalnych klientów i odpowie na ich pytania dotyczące stopniowego przyjęcia – powiedział dyrektor generalny SG-Forge Jean-Marc Stenger. Token będzie dostępny wyłącznie dla instytucjonalnych inwestorów kwalifikowanych za pośrednictwem kwalifikujących się platform rynkowych, w tym systemów handlu kryptowalutami.

Stablecoin EURCV ma na celu wypełnienie luki między tradycyjnymi rynkami kapitałowymi a ekosystemem aktywów cyfrowych. SG-Forge zdecydowało się uruchomić aktywa cyfrowe w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na nowe aktywa rozliczeniowe dla transakcji on-chain. Inne korzyści z stablecoin obejmują aktywację nowych rozwiązań dla skarbu korporacyjnego, zarządzania gotówką i działalności cash pooling, finansowania płynności on-chain i rozwiązań refinansowania.

Nowy stablecoin spełnia główne standardy rynkowe, w tym open-source’owe ramy interoperacyjności i sekurytyzacji znane jako Compliant Architecture for Security Token. Firma podkreśliła, że zapewni on „pełną segregację” aktywów zabezpieczających wspierających wartość stablecoinów od emitenta i zapewni codzienne raporty przejrzystości i pozycje zabezpieczeń.

Stenger powiedział, że inteligentny kontrakt EUR CoinVertible został skontrolowany przez sieć usług profesjonalnych PwC. W przypadku emisji stablecoina, SG-Forge zostało doradzone przez kancelarię prawną White & Case. Rolę powiernika zapewnia Equitis Gestion, firma private equity regulowana przez francuskiego regulatora finansowego, Autorité des Marchés Financiers. Dodatkowo stablecoin został opracowany zgodnie z nadchodzącymi europejskimi regulacjami dotyczącymi aktywów cyfrowych, znanymi jako ramy Markets in Crypto-Assets, lub MiCA.

Societe Generale to międzynarodowa firma świadcząca usługi finansowe z siedzibą we Francji. Jest trzecim co do wielkości bankiem we Francji pod względem sumy aktywów po BNP Paribas i Crédit Agricole. Jest także szóstym co do wielkości bankiem w Europie i osiemnastym na świecie. Jest uznawany przez Radę Stabilności Finansowej za bank o znaczeniu systemowym.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0