Block odnotował rekordowe przychody w I kwartale 2023 r.

8 maja 2023

Raport zysków firmy za I kwartał ujawnia 25% wzrost przychodów z Bitcoinów w ujęciu rok do roku z flagowego produktu firmy fintech – Cash App.

Zgodnie z listem do akcjonariuszy ogłaszającym zyski za I kwartał 2023 roku firma poinformowała, że jej przychody z Bitcoinów – licząc przychody z BTC jako całkowitą sprzedaż kryptowaluty klientom – wzrosły o 18% z 1,83 miliarda dolarów w IV kwartale i 25% z I kwartału 2022 roku.

Całkowite zyski Cash App osiągnęły ponad 931 milionów dolarów w pierwszym kwartale 2023 roku, co oznacza wzrost o 49% w stosunku do roku poprzedniego. Warto zauważyć, że zysk Cash App zmalał w porównaniu z zyskiem brutto firmy, który wyniósł 1,71 miliarda dolarów. Block jest również właścicielem popularnego serwisu płatności biznesowych Square, który odnotował niewielki (3,8%) spadek zysków w czwartym kwartale 2022 roku.

Zgodnie z listem akcjonariuszy, wielomiliardowe przychody z Bitcoinów były napędzane przez wzrost ilości Bitcoinów sprzedanych klientom i zostały częściowo zrównoważone przez spadek ceny rynkowej Bitcoin, w porównaniu z tym samym przedziałem czasowym w 2022 roku. Firma fintech odnotowała również zysk na akcję w wysokości 40 centów, bijąc oczekiwania analityków na poziomie 35 centów na akcję o 14%, przy czym przychody w pierwszym kwartale wzrosły o 26% rok do roku.

Przemawiając do inwestorów podczas telekonferencji dyrektor generalny Block Jack Dorsey zidentyfikował zarówno sztuczną inteligencję, jak i otwarte protokoły jako technologie, które pomogą firmie proaktywnie reagować na znaczące zmiany w globalnym systemie finansowym Wymienił ciągłe upadki banków w Stanach Zjednoczonych i dedolaryzację jako głównych winowajców.

Block Inc (dawniej Square Inc) to amerykański międzynarodowy konglomerat technologiczny założony w 2009 roku przez Jacka Dorseya i Jima McKelveya, który uruchomił swoją pierwszą platformę w 2010 roku. Od listopada 2015 roku jest notowany jako spółka publiczna na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych. symbol SQ.

Od momentu powstania do 10 grudnia 2021 roku firma nosiła nazwę Square, Inc. Produkt firmy o tej samej nazwie dla małych firm nadal nosi tytuł „Square”. Square to platforma płatnicza skierowana do małych i średnich firm, która umożliwia przyjmowanie płatności kartą kredytową oraz wykorzystywanie smartfonów lub tabletów jako rejestrów płatności dla systemu kasowego.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0