Sber zintegruje Metamask ze swoją platformą blockchain

7 grudnia 2022

Największy rosyjski bank przechodzi do DeFi i Web3, integrując swoją platformę blockchain z blockchainem Ethereum.

Największy rosyjski bank Sber – wcześniej znany jako Sberbank – kontynuuje rozwój swojej platformy blockchain, integrując ją z blockchainem Ethereum.

30 listopada 2022 r. podmiot oficjalnie poinformował o nowych możliwościach dla swojej autorskiej platformy blockchain. Jedną z nich jest kompatybilność z inteligentnymi kontraktami i aplikacjami w sieci Ethereum. Pozwoliłoby to deweloperom na przenoszenie inteligentnych kontraktów i całych projektów pomiędzy siecią blockchain Sbera a publicznymi sieciami blockchain.

Najnowsze dodatki Sber przynoszą również integrację z głównym oprogramowaniem portfela kryptowalutowego MetaMask, który służy do interakcji z blockchainem Ethereum. Integracja pozwala użytkownikom dokonywać operacji z tokenami i inteligentnymi kontraktami umieszczonymi na platformie. – Sber Blockchain Lab ściśle współpracuje z zewnętrznymi deweloperami i firmami partnerskimi i cieszę się, że nasza społeczność będzie mogła uruchamiać aplikacje DeFi na infrastrukturze Sber – powiedział szef blockchain lab Alexander Nam. Zauważył on również, że nowo zintegrowane funkcje pomogą Sberowi zjednoczyć deweloperów, korporacje i instytucje finansowe, aby zbadać praktyczne zastosowania biznesowe blockchain, Web3 i zdecentralizowanych finansów.

W ostatnim czasie Sber aktywnie rozwija produkty blockchain. Pod,miot złożył wniosek do Banku Rosji o uruchomienie platformy blockchain dla swojego stablecoina „Sbercoin” na początku 2021 roku. Po otrzymaniu zgody banku centralnego wiosną 2022 roku, Sber ostatecznie ogłosił swoją pierwszą transakcję walutą cyfrową w czerwcu. Większościowym udziałowcem Sber jest rząd Rosji, posiadający 50% + 1 akcji.

Tymczasem prezydent Rosji Władimir Putin wezwał do stworzenia otwartej sieci rozliczeniowej opartej na blockchainie. Skrytykował również monopol w globalnych systemach płatności finansowych, wyrażając zaufanie, że technologia oparta na walutach cyfrowych będzie napędzać niezależność od banków. Jednocześnie rząd Putina nie pozwala swoim obywatelom na korzystanie z kryptowalut jako płatności, wprowadzając blankietowy zakaz płatności za pomocą Bitcoina.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0