Kraken zwolni aż 30 proc. pracowników

7 grudnia 2022

Według szefa firmy, giełda rosła zbyt szybko, aby dostosować się do szybko rozwijającego się ekosystemu kryptowalut.

Giełda kryptowalut Kraken poinformowała, że redukuje swoją siłę roboczą o około 1100 osób, co stanowi około 30% całkowitej siły roboczej, w obecnych warunkach rynkowych.

Według dyrektora generalnego i współzałożyciela Jesse Powella, Kraken musiał zmniejszyć swoją siłę roboczą trzykrotnieze względu na szybko rozwijający się ekosystem kryptowalutowy, a obecne wycofanie się z rynku sprawia, że wielkość zespołu firmy wraca do miejsca, w którym była 12 miesięcy temu. Niższe wolumeny handlowe i mniejsza liczba rejestracji klientów wśród burzliwych warunków rynkowych przyczyniły się do decyzji Krakena o ograniczeniu wydatków poprzez spowolnienie działań związanych z zatrudnianiem i unikanie dużych zobowiązań marketingowych. Według giełdy, zmiany te są konieczne, aby utrzymać działalność w dłuższej perspektywie, jednocześnie kontynuując budowanie światowej klasy produktów i usług w selektywnych obszarach, które dodają największą wartość dla klientów przedsiębiorstwa.

Firma podała, że zwalniani pracownicy otrzymali pakiet odpraw, który obejmuje m.in. wynagrodzenie stanowiące równowartość 16 tygodni płacy zasadniczej, premie za wyniki, cztery miesiące opieki zdrowotnej wraz z doradztwem, wsparcie imigracyjne i wsparcie dalszej kariery.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że jeszcze w czerwcu 2022 r. firma zapewniała, że zamierza zatrudnić dodatkowe 500 osób. Działania firmy w zakresie zatrudniania pozostawały wówczas w wyraźnym kontraście do ogłoszeń o zwolnieniach w tak znaczących firmach blockchain, jak Coinbase i BlockFi. „Nie dostosowaliśmy naszego planu zatrudniania i nie zamierzamy dokonywać żadnych zwolnień. Mamy ponad 500 stanowisk do obsadzenia w pozostałej części roku” – pisano wówczas.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0