Sber finalizuje pierwszą transakcję dotyczącą waluty cyfrowej

17 czerwca 2022

Rosyjski gigant bankowy Sber – dawniej znany jako Sberbank – przygotowuje się do szybkiego przeprowadzenia pierwszej transakcji w walucie cyfrowej z wykorzystaniem własnej platformy aktywów cyfrowych.

Bank przeprowadzi pierwszą transakcję z wykorzystaniem cyfrowych aktywów finansowych (DFA) na swojej platformie emisji aktywów cyfrowych do połowy lipca 2022 r.

Anatolij Popow, zastępca prezesa zarządu Sber, ujawnił plany Sbera dotyczące przeprowadzenia takiej transakcji w wywiadzie udzielonym 15 czerwca państwowej agencji informacyjnej TASS. Popow stwierdził, że wiosną 2022 roku Sber uzyskał wreszcie rejestrację w banku centralnym Rosji – Banku Rosji – po szeregu opóźnień. Sber ma problemy z rejestracją swojej platformy emisji aktywów cyfrowych, która początkowo miała zostać uruchomiona wraz ze stablecoinem Sbercoin wiosną 2021 roku.

Chociaż najnowsze informacje nie wspominają bezpośrednio o zastosowaniu blockchain na platformie Sber, Popow zaznaczył, że bank jest zaangażowany w badanie tej technologii. – Uważnie przyglądamy się rozwojowi nowych technologii, takich jak technologia rozproszonej księgi. Badamy, jak rozwijają się technologie blockchain. Nasza platforma przeszła już testy akceptacyjne, a pierwsza transakcja zostanie przeprowadzona w ciągu miesiąca.

Tymczasem VTB – drugi co do wielkości bank Rosji – również przygotowuje się do przetestowania zakupu DFA w zamian za cyfrową walutę banku centralnego Rosji, rubla cyfrowego, we wrześniu 2022 roku. Członek zarządu VTB Swiatosław Ostrowski ogłosił plany uruchomienia nowej platformy do zakupu cyfrowych rubli na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Sankt Petersburgu 15 czerwca 2022 r.

Przypomnijmy, że rosyjski parlament przyjął w pierwszym czytaniu nową ustawę, która zakazuje używania DFA jako płatności za towary i usługi w dniu 14 czerwca.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0