SEBA Bank uruchamia regulowany token złota

15 grudnia 2021

15 grudnia 2021 r. licencjonowana szwajcarska platforma bankowości aktywów cyfrowych uruchomiła regulowany token cyfrowy poparty fizycznym złotem.

– Złoto odgrywa istotną rolę na rynkach kapitałowych. Z kapitałem rynkowym wynoszącym ponad 11 bilionów dolarów, oferuje inwestorom niezawodne zabezpieczenie przed inflacją i przechowuje wartość niezależnie od zawirowań gospodarczych – mówi prezes SEBA Bank, Guido Buehler.

SEBA Bank stoi na stanowisku, że ze względu na jego zgodny z przepisami charakter i niską zmienność cen złota, złoty token może być ostatecznie wykorzystany jako stablecoin do transakcji on-chain.

Innymi słowy, konstrukcja złotego tokena jest podobna do standardów złota, w których waluty fiat są wspierane przez ich wymienialność na fizyczne złoto, oprócz wiary w rządy, które je emitują. W 1971 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Richard Nixon wycofał dolara ze standardu złota, w którym ustalono, że każde 35 dolarów w dolarach może być wymienione na jedną uncję złota, zgodnie z systemem z Bretton Woods z 1944 roku.

Waluty oparte na złocie są znane ze swojej zdolności do eliminowania hiperinflacji – powszechnej obawy wśród entuzjastów kryptowalut. Jednak ich wadą jest przedłużanie depresji gospodarczej. Żaden kraj na świecie nie działa obecnie w oparciu o standardy złota lub srebra.

„Wymienialny bezpośrednio z rafinerii na żądanie w dowolnym momencie; nasz złoty token usuwa tarcia związane z posiadaniem złota dla inwestorów i zapewnia opłacalne rozwiązanie do posiadania aktywów nadających się do celu w nowej gospodarce” – czytamy w komunikacie opublikowanym przez szwajcarski bank.

Wcześniej SEBA Bank uruchomił program dla użytkowników umożliwiający im zarabianie na kryptowalutach. Jest to pierwszy bank w Szwajcarii, który otrzymał licencję na powiernictwo cyfrowe.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0