Xapo Bank umożliwia wpłaty i wypłaty USDC

8 maja 2023

Wykorzystanie stablecoina pozwoli użytkownikom członkom na wpłaty i wypłaty środków bez opłat.

Licencjonowany bank prywatny nawiązał współpracę z firmą technologii finansowej Circle w celu zintegrowania szyn płatniczych USDC jako alternatywy dla SWIFT. Szyny płatnicze odnoszą się do infrastruktury i technologii wykorzystywanej do ułatwienia przepływu środków między stronami w transakcji finansowej. Występują one w wielu formach, w tym w postaci  tradycyjnych drutów bankowych, sieci kart kredytowych i platform opartych na blockchainie.

Xapo Bank wyjaśnia, że nowa funkcja pozwoli jego członkom ominąć uciążliwy i kosztowny system płatności SWIFT poprzez „szyny zewnętrzne” dodane do istniejących ramp USDC. Wykorzystując stablecoin członkowie mogą wpłacać i wypłacać środki z banku bez opłat i korzystać z przelicznika jeden do jednego z USDC na dolara amerykańskiego. Ponadto wszystkie depozyty USDC są automatycznie konwertowane na dolara, umożliwiając członkom uzyskanie rocznego zwrotu z odsetek w wysokości do 4,1%.

Xapo Bank jest w pełni licencjonowanym i regulowanym bankiem oraz członkiem Gibraltarskiego Systemu Gwarancji Depozytów, który chroni depozyty dolarowe deponentów do 100 tys. dolarów. Podmiot nie angażuje się w staking żadnych depozytów kryptowalutowych, a wszystkie depozyty są automatycznie konwertowane na dolary po otrzymaniu przez bank. Jego przedstawiciele twierdzą, że zmniejsza to ekspozycję na wszelkie ryzyko związane z wahaniami na rynkach kryptowalut.

Model biznesowy Xapo różni się od tradycyjnych banków, ponieważ nie podmiot angażuje się w działalność kredytową i nie polega na bankowości rezerwy frakcyjnej w celu generowania zysków. Zamiast tego prywatny bank utrzymuje wszystkie fundusze klientów w rezerwie i inwestuje je w „krótkoterminowe, wysoce płynne aktywa”, aby przekazać zarobione odsetki swoim klientom.

Xapo to prywatny bank z siedzibą na Gibraltarze, który działa globalnie i jest licencjonowany jako dostawca wirtualnej waluty aktywów przez Gibraltar Financial Services Commission. Firma pierwotnie założona, aby zaoferować usługę portfela bitcoinowego, która łączyła zimne skarbce z kartą debetową opartą na bitcoinach. W 2021 roku Xapo wyszedł z rynku Stanów Zjednoczonych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0