Xapo Bank umożliwia wpłaty i wypłaty USDC

Wykorzystanie stablecoina pozwoli użytkownikom członkom na wpłaty i wypłaty środków bez opłat.

Licencjonowany bank prywatny nawiązał współpracę z firmą technologii finansowej Circle w celu zintegrowania szyn płatniczych USDC jako alternatywy dla SWIFT. Szyny płatnicze odnoszą się do infrastruktury i technologii wykorzystywanej do ułatwienia przepływu środków między stronami w transakcji finansowej. Występują one w wielu formach, w tym w postaci  tradycyjnych drutów bankowych, sieci kart kredytowych i platform opartych na blockchainie.

Xapo Bank wyjaśnia, że nowa funkcja pozwoli jego członkom ominąć uciążliwy i kosztowny system płatności SWIFT poprzez „szyny zewnętrzne” dodane do istniejących ramp USDC. Wykorzystując stablecoin członkowie mogą wpłacać i wypłacać środki z banku bez opłat i korzystać z przelicznika jeden do jednego z USDC na dolara amerykańskiego. Ponadto wszystkie depozyty USDC są automatycznie konwertowane na dolara, umożliwiając członkom uzyskanie rocznego zwrotu z odsetek w wysokości do 4,1%.

Xapo Bank jest w pełni licencjonowanym i regulowanym bankiem oraz członkiem Gibraltarskiego Systemu Gwarancji Depozytów, który chroni depozyty dolarowe deponentów do 100 tys. dolarów. Podmiot nie angażuje się w staking żadnych depozytów kryptowalutowych, a wszystkie depozyty są automatycznie konwertowane na dolary po otrzymaniu przez bank. Jego przedstawiciele twierdzą, że zmniejsza to ekspozycję na wszelkie ryzyko związane z wahaniami na rynkach kryptowalut.

Model biznesowy Xapo różni się od tradycyjnych banków, ponieważ nie podmiot angażuje się w działalność kredytową i nie polega na bankowości rezerwy frakcyjnej w celu generowania zysków. Zamiast tego prywatny bank utrzymuje wszystkie fundusze klientów w rezerwie i inwestuje je w „krótkoterminowe, wysoce płynne aktywa”, aby przekazać zarobione odsetki swoim klientom.

Xapo to prywatny bank z siedzibą na Gibraltarze, który działa globalnie i jest licencjonowany jako dostawca wirtualnej waluty aktywów przez Gibraltar Financial Services Commission. Firma pierwotnie założona, aby zaoferować usługę portfela bitcoinowego, która łączyła zimne skarbce z kartą debetową opartą na bitcoinach. W 2021 roku Xapo wyszedł z rynku Stanów Zjednoczonych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0