Silicon Valley Bank UK przejęty przez HSBC za 1 funta

13 marca 2023

Globalny gigant bankowy przychodzi na ratunek brytyjskiemu oddziałowi upadłego Silicon Valley Bank z nowym nabytkiem.

HSBC oficjalnie poinformował, że jego filia, HSBC UK Bank, przejmuje Silicon Valley Bank UK (SVB UK) za 1 funta brytyjskiego.

Na dzień 10 marca 2023 roku SVB UK miał kredyty w wysokości około 5,5 mld funtów (6,7 mld dolarów) i depozyty w wysokości około 6,7 mld funtów (8,1 mld dolarów) -napisano w komunikacie. W roku finansowym kończącym się 31 grudnia 2022 roku SVB UK odnotował zysk przed opodatkowaniem w wysokości 88 mln funtów (107 mln dolarów). Oczekuje się, że materialny kapitał własny SVB UK wyniesie około 1,4 mld funtów (1,7 mld dolarów).

„Ostateczna kalkulacja zysku wynikającego z przejęcia zostanie przedstawiona w odpowiednim czasie” – czytamy w wydanym przez bank oświadczeniu. Wiadomo też, że aktywa i zobowiązania spółek dominujących SVB UK są wyłączone z transakcji, a przejęcie zostanie sfinansowane z istniejących zasobów.

Według prezesa Grupy HSBC Noela Quinna, przejęcie ma doskonały sens strategiczny dla działalności HSBC w Wielkiej Brytanii, wzmacnia franczyzę bankowości komercyjnej i zwiększa zdolność do obsługi innowacyjnych i szybko rozwijających się firm. – Witamy klientów SVB UK w HSBC i cieszymy się, że możemy pomóc im w rozwoju w Wielkiej Brytanii i na całym świecie. Klienci SVB UK mogą nadal korzystać z usług bankowych, wiedząc, że ich depozyty są zabezpieczone przez HSBC.

Przypomnijmy, że władze w Stanach Zjednoczonych nakazały SVB zamknięcie operacji 10 marca, wywołując panikę na rynkach kryptowalut, ponieważ niektóre główne firmy kryptowalutowe, takie jak Circle i Coinbase, miały znaczną ekspozycję na bank.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0