Silicon Valley Bank UK przejęty przez HSBC za 1 funta

Globalny gigant bankowy przychodzi na ratunek brytyjskiemu oddziałowi upadłego Silicon Valley Bank z nowym nabytkiem.

HSBC oficjalnie poinformował, że jego filia, HSBC UK Bank, przejmuje Silicon Valley Bank UK (SVB UK) za 1 funta brytyjskiego.

Na dzień 10 marca 2023 roku SVB UK miał kredyty w wysokości około 5,5 mld funtów (6,7 mld dolarów) i depozyty w wysokości około 6,7 mld funtów (8,1 mld dolarów) -napisano w komunikacie. W roku finansowym kończącym się 31 grudnia 2022 roku SVB UK odnotował zysk przed opodatkowaniem w wysokości 88 mln funtów (107 mln dolarów). Oczekuje się, że materialny kapitał własny SVB UK wyniesie około 1,4 mld funtów (1,7 mld dolarów).

„Ostateczna kalkulacja zysku wynikającego z przejęcia zostanie przedstawiona w odpowiednim czasie” – czytamy w wydanym przez bank oświadczeniu. Wiadomo też, że aktywa i zobowiązania spółek dominujących SVB UK są wyłączone z transakcji, a przejęcie zostanie sfinansowane z istniejących zasobów.

Według prezesa Grupy HSBC Noela Quinna, przejęcie ma doskonały sens strategiczny dla działalności HSBC w Wielkiej Brytanii, wzmacnia franczyzę bankowości komercyjnej i zwiększa zdolność do obsługi innowacyjnych i szybko rozwijających się firm. – Witamy klientów SVB UK w HSBC i cieszymy się, że możemy pomóc im w rozwoju w Wielkiej Brytanii i na całym świecie. Klienci SVB UK mogą nadal korzystać z usług bankowych, wiedząc, że ich depozyty są zabezpieczone przez HSBC.

Przypomnijmy, że władze w Stanach Zjednoczonych nakazały SVB zamknięcie operacji 10 marca, wywołując panikę na rynkach kryptowalut, ponieważ niektóre główne firmy kryptowalutowe, takie jak Circle i Coinbase, miały znaczną ekspozycję na bank.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0