Tesla odnotowała w 2022 r. 140 mln straty netto w Bitcoinach

2 lutego 2023

Producent pojazdów elektrycznych uzyskał 64 miliony dolarów zysku z handlu BTC, co zostało zniwelowane przez utratę wartości kryptowaluty w wysokości 204 milionów dolarów.

Zgodnie z wnioskiem złożonym w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd 31 stycznia 2023 r., producent pojazdów elektrycznych ujawnił, że w 2022 r. odnotował stratę z tytułu utraty wartości brutto w wysokości 204 milionów dolarów. Jednocześnie Tesla odnotowała zysk w wysokości 64 milionów dolarów z konwersji BTC na walutę fiat w różnych punktach w ciągu roku, co dało jej stratę netto w wysokości 140 milionów dolarów z działalności handlowej w zakresie kryptowalut.

„Aktywa cyfrowe są uważane za nieokreślone wartości niematerialne i prawne zgodnie z obowiązującymi zasadami rachunkowości. W związku z tym każdy spadek ich wartości godziwej poniżej naszych wartości bilansowych dla takich aktywów w dowolnym momencie po ich nabyciu będzie wymagał od nas rozpoznania odpisów z tytułu utraty wartości, podczas gdy możemy nie dokonywać korekt w górę w przypadku jakichkolwiek wzrostów cen rynkowych do momentu sprzedaży. W przypadku wszelkich aktywów cyfrowych posiadanych obecnie lub w przyszłości, odpisy te mogą negatywnie wpłynąć na naszą rentowność w okresach, w których wystąpi taka utrata wartości, nawet jeśli ogólne wartości rynkowe tych aktywów wzrosną” – czytamy w oświadczeniu.

W pierwszym kwartale 2021 roku Tesla zainwestowała 1,5 miliarda dolarów w Bitcoina. W tym czasie jej założyciel, Elon Musk, ogłosił, że producent pojazdów elektrycznych zacznie akceptować płatności BTC od konsumentów z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Polityka ta została wycofana zaledwie kilka miesięcy później, ponieważ Musk powołał się na potrzebę „potwierdzenia rozsądnego wykorzystania czystej energii przez górników Bitcoin z pozytywnym trendem w przyszłości”, zanim firma ponownie zaakceptuje ten środek płatniczy. Ostatecznie Tesla sprzedała 75% swoich udziałów w BTC w drugim kwartale 2022 roku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0