Tesla odnotowała w 2022 r. 140 mln straty netto w Bitcoinach

Producent pojazdów elektrycznych uzyskał 64 miliony dolarów zysku z handlu BTC, co zostało zniwelowane przez utratę wartości kryptowaluty w wysokości 204 milionów dolarów.

Zgodnie z wnioskiem złożonym w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd 31 stycznia 2023 r., producent pojazdów elektrycznych ujawnił, że w 2022 r. odnotował stratę z tytułu utraty wartości brutto w wysokości 204 milionów dolarów. Jednocześnie Tesla odnotowała zysk w wysokości 64 milionów dolarów z konwersji BTC na walutę fiat w różnych punktach w ciągu roku, co dało jej stratę netto w wysokości 140 milionów dolarów z działalności handlowej w zakresie kryptowalut.

„Aktywa cyfrowe są uważane za nieokreślone wartości niematerialne i prawne zgodnie z obowiązującymi zasadami rachunkowości. W związku z tym każdy spadek ich wartości godziwej poniżej naszych wartości bilansowych dla takich aktywów w dowolnym momencie po ich nabyciu będzie wymagał od nas rozpoznania odpisów z tytułu utraty wartości, podczas gdy możemy nie dokonywać korekt w górę w przypadku jakichkolwiek wzrostów cen rynkowych do momentu sprzedaży. W przypadku wszelkich aktywów cyfrowych posiadanych obecnie lub w przyszłości, odpisy te mogą negatywnie wpłynąć na naszą rentowność w okresach, w których wystąpi taka utrata wartości, nawet jeśli ogólne wartości rynkowe tych aktywów wzrosną” – czytamy w oświadczeniu.

W pierwszym kwartale 2021 roku Tesla zainwestowała 1,5 miliarda dolarów w Bitcoina. W tym czasie jej założyciel, Elon Musk, ogłosił, że producent pojazdów elektrycznych zacznie akceptować płatności BTC od konsumentów z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Polityka ta została wycofana zaledwie kilka miesięcy później, ponieważ Musk powołał się na potrzebę „potwierdzenia rozsądnego wykorzystania czystej energii przez górników Bitcoin z pozytywnym trendem w przyszłości”, zanim firma ponownie zaakceptuje ten środek płatniczy. Ostatecznie Tesla sprzedała 75% swoich udziałów w BTC w drugim kwartale 2022 roku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0