Polkadot z rekordową aktywnością deweloperską

24 października 2022

Według danych z repozytorium programistycznego GitHub, protokołu multichain rozpoznał we wrześniu 2022 r. ponad 500 wkładów każdego dnia.

Jednocześnie dane z należącego do Polkadota standardu interoperacyjności cross-consensus XCM pokazują, że pomiędzy jego parachainami wysłano rekordową liczbę 26 258 wiadomości. W sumie w miesiącu sierpniu na GitHubie Polkadota odnotowano 14 930 wkładów deweloperów.

Jak informują deweloperzy projektu, 66 blockchainów jest obecnie aktywnych na Polkadot i Kusamie Od momentu powstania, ponad 140 tys. wiadomości zostało wymienionych między łańcuchami za pośrednictwem 135 kanałów komunikacyjnych. Razem, skarbnice Polkadot i Kusama wypłacały łącznie 9,6 miliona DOT i 346 700 KSM (łącznie 72,8 miliona dolarów), aby sfinansować propozycje wydatków w ekosystemie.

Parachainy to indywidualne blockchainy warstwy 1, które działają równolegle na Polkadot i są w pierwszej kolejności testowane na Kusamie. Aukcje na sloty parachain odbywają się w formie crowdloansów, a pozycja trafia do najwyżej wylicytowanego projektu. Pierwsza tego typu operacja mała miejsce w listopadzie 2021 roku. 

W ostatnim czasie założyciel Polkadot Rob Habermeier opublikował mapę drogową dotyczącą zwiększenia skalowalności Polkadot i Kusamy. Najważniejsze cele to asynchroniczny backing, czyli odłączenie rozszerzania parachain od rozszerzania łańcucha przekaźnikowego, jako potencjalny mechanizm pozwalający na skrócenie czasu blokowania parachain o 50% przy jednoczesnym zwiększeniu przestrzeni blokowej do 10 razy. Szacuje się, że modernizacja zwiększy prędkość sieci ze 100 tysięcy do 1 miliona transakcji na minutę.

Aktualizacja asynchronicznego backingu ma zostać opracowana na Kusamie do końca 2022 roku, a następnie na Polkadocie. Kolejna aktualizacja sieci, która wprowadzi parachain „pay-as-you-go” teoretycznie łączyłaby uruchomienie blockchaina na Kusamie z jednoczesnym uruchomieniem smart contractów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0