Square nie planuje zakupu kolejnych Bitcoinów

16 maja 2021

Mimo, że w latach 2020 i 2021 przedsiębiorstwo kupiło BTC o wartości ponad 200 milionów dolarów, w najbliższym czasie nie przewiduje przejęcia większej części aktywów.

– W tej chwili nie mamy żadnych planów, aby dokonywać dalszych zakupów – powiedziała w wywiadzie dla „Financial News” dyrektor finansowa Square Amrita Ahuja. – W tej chwili nie ma planów, aby ponownie ocenić, gdzie jesteśmy z punktu widzenia finansów – dodała.

W październiku 2020 roku Square poinformowało o zakupie bitcoinów wartych 50 milionów dolarów, co było równe 4709 BTC, biorąc pod uwagę ówczesne ceny aktywów. W lutym 2021 r. firma ogłosiła, że kupiła 3318 BTC o wartości 170 milionów dolarów.

W maju 2021 r. można było zauważyć spadek akcji Bitcoina, chociaż Square nadal odnotowywało znaczny zysk ze swoich zasobów BTC. „W ostatnich kwartalnych wynikach Square, opublikowanych 6 maja, firma stwierdziła, że ​​straciła 20 milionów dolarów na swoich inwestycjach w Bitcoiny, pomimo wzrostu ich wartości godziwej do 472 milionów dolarów w oparciu o ceny rynkowe” – podał Financial News.

Zaangażowanie Square w Bitcoina nie kończy się jednak na zakupie aktywów. Cash App to usługa płatności mobilnych opracowana przez programistów Square, która umożliwia użytkownikom przesyłanie pieniędzy między sobą za pomocą aplikacji na telefon komórkowy. Usługa jest dostępna w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. – Myślę, że działania naszej firmy tak jak zawsze będą kierowane potrzebami naszych klientów. Widzimy ewolucję produktu Bitcoin i wszystkich produktów kryptograficznych i sądzę, że będziemy uważnie obserwowali sytuację na rynku kryptowalut – dodała Ahuja.

Square, Inc. to amerykańska firma oferująca usługi finansowe i płatności cyfrowe z siedzibą w San Francisco w Kalifornii. Firma została założona w 2009 roku przez Jacka Dorseya i Jima McKelveya i uruchomiła swoją pierwszą platformę w 2010 roku. Od listopada 2015 roku jest notowana na giełdzie nowojorskiej pod symbolem giełdowym SQ. Począwszy od 2020 r., kapitalizacja rynkowa Square szacowana jest na ponad 100 miliardów dolarów. Przypomnijmy, że dyrektor generalny Square, Jack Dorsey, wielokrotnie wypowiadał się pozytywnie o Bitcoinie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0