Szef Binance pozywa chińską filię Bloomberga

28 lipca 2022

Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, pozwał Bloomberg Businessweek w Hong Kongu, oskarżając podmiot o zniesławienie.

25 lipca 2022 r. szef Binance, zwany wśród społeczności kryptowalutowej jako „CZ”, pozwał wydawcę Bloomberg Businessweek w Hongkongu, Modern Media Company Limited. Jest to niezależny podmiot, który licencjonuje treści Bloomberga. Pozew zawiera roszczenia o zniesławienie – z chińskiego artykułu wynika, że szef giełdy prowadził schemat Ponzi.

W zgłoszeniu stwierdzono, że Modern Media opublikowała raport, który zawierał fałszywe, złośliwe i oszczercze stwierdzenia na temat Zhao i jego firmy, Binance Holdings Limited. Chińska edycja opublikowała swoją wersję artykułu Bloomberga z 23 czerwca zatytułowanego „Can Crypto’s Richest Man Stand the Cold?” ze zmianami – miała ona tytuł „Schemat Ponzi Zhao Changpenga” (tłum. – przyp. red.).

25 czerwca CZ skomentował oryginalny artykuł. „Większość dziennikarzy w Bloombergu jest dobra, ale tym razem było źle” – napisał. Miesiąc później dodał: „Bądźcie odpowiedzialni za swoje działania”.

Zhao pozwał również publikację za użycie tytułu nawiązującego do Ponzi w chińskiej edycji „Bloomberg Businessweek” na kontach w mediach społecznościowych w celu promowania artykułu. Artykuł w języku chińskim był również dystrybuowany w formie drukowanej w okolicach Hongkongu 7 lipca 2022 r.

Zgłoszenie jest osobistym pozwem i nie ma nic wspólnego z firmą Binance. Wniosek o zniesławienie został również złożony przeciwko Bloombergowi w Stanach Zjednoczonych. Czytamy w nim: „Oryginalny artykuł zawierał kilka poważnych i zniesławiających zarzutów wysuwanych przeciwko Zhao i Binance, które były całkowicie nieuzasadnione i były w oczywisty sposób zaprojektowane tak, aby wprowadzić czytelników w błąd, aby uwierzyli, że Zhao i Binance angażują się w nielegalne lub niesmaczne działania”.

To nie pierwszy raz, gdy Zhao i Binance pozywają media. W 2020 roku Binance Holdings Ltd pozwał Forbes Media LLC za zniesławienie, ale rok później zrezygnował z podejmowania dalszych działań.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0