Szef Binance pozywa chińską filię Bloomberga

Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, pozwał Bloomberg Businessweek w Hong Kongu, oskarżając podmiot o zniesławienie.

25 lipca 2022 r. szef Binance, zwany wśród społeczności kryptowalutowej jako „CZ”, pozwał wydawcę Bloomberg Businessweek w Hongkongu, Modern Media Company Limited. Jest to niezależny podmiot, który licencjonuje treści Bloomberga. Pozew zawiera roszczenia o zniesławienie – z chińskiego artykułu wynika, że szef giełdy prowadził schemat Ponzi.

W zgłoszeniu stwierdzono, że Modern Media opublikowała raport, który zawierał fałszywe, złośliwe i oszczercze stwierdzenia na temat Zhao i jego firmy, Binance Holdings Limited. Chińska edycja opublikowała swoją wersję artykułu Bloomberga z 23 czerwca zatytułowanego „Can Crypto’s Richest Man Stand the Cold?” ze zmianami – miała ona tytuł „Schemat Ponzi Zhao Changpenga” (tłum. – przyp. red.).

25 czerwca CZ skomentował oryginalny artykuł. „Większość dziennikarzy w Bloombergu jest dobra, ale tym razem było źle” – napisał. Miesiąc później dodał: „Bądźcie odpowiedzialni za swoje działania”.

Zhao pozwał również publikację za użycie tytułu nawiązującego do Ponzi w chińskiej edycji „Bloomberg Businessweek” na kontach w mediach społecznościowych w celu promowania artykułu. Artykuł w języku chińskim był również dystrybuowany w formie drukowanej w okolicach Hongkongu 7 lipca 2022 r.

Zgłoszenie jest osobistym pozwem i nie ma nic wspólnego z firmą Binance. Wniosek o zniesławienie został również złożony przeciwko Bloombergowi w Stanach Zjednoczonych. Czytamy w nim: „Oryginalny artykuł zawierał kilka poważnych i zniesławiających zarzutów wysuwanych przeciwko Zhao i Binance, które były całkowicie nieuzasadnione i były w oczywisty sposób zaprojektowane tak, aby wprowadzić czytelników w błąd, aby uwierzyli, że Zhao i Binance angażują się w nielegalne lub niesmaczne działania”.

To nie pierwszy raz, gdy Zhao i Binance pozywają media. W 2020 roku Binance Holdings Ltd pozwał Forbes Media LLC za zniesławienie, ale rok później zrezygnował z podejmowania dalszych działań.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0