Uczelnia ma jeszcze w 2022 r. zaoferować szereg programów studiów dotyczących metawersum.
Programy studiów Metaverse nie będą realizowane przez własny dedykowany wydział, który oferuje stopnie naukowe, ale będą zaprewniane w ramach wydziału inżynierii i związanych z inżynierią szkół absolwentów. Studenci, którzy ukończą kursy, otrzymają certyfikaty.
Projekt Todai został uruchomiony w celu rozwiązania problemu braku wykwalifikowanego personelu pracującego nad cyfrową transformacją i zaawansowanymi technologiami. Urzędnicy uniwersyteccy podkreślili również, że studiowanie w Metaverse stworzy również sytuację, w której każdy, niezależnie od wieku, płci, pozycji społecznej i obszaru zamieszkania, może uczyć się o inżynierii i naukach informacyjnych. Co prawda w programie nie wymieniono kryptowalut i niefunkcjonalnych tokenów (NFT), ale biorąc pod uwagę, że sektor ten jest często kojarzony z Metaverse i może pochwalić się wieloma popularnymi markami metaverse, w trakcie zajęć prawdopodobnie pojawi się jakaś wzmianka o platformach opartych na blockchainie.
Uczniowie gimnazjów i szkół średnich otrzymają wstępne spojrzenie na przestrzeń metawersum i informacje o potencjalnych mapach drogowych, co ułatwi im znalezienie pracy w inżynierii, nauce i innych pokrewnych dziedzinach. Treści te będą przekazywane w formie lekcji prowadzonych metodą tradycyjną oraz online. Z kolei studenci uniwersytetów i osoby już zatrudnione będą miały możliwość zmiany kwalifikacji lub podniesienia kwalifikacji poprzez powiązane kursy online koncentrujące się na sztucznej inteligencji (AI), technologiach komunikacyjnych nowej generacji i edukacji w zakresie przedsiębiorczości. Kładziony ma być również nacisk nacisk na przyciągnięcie większej liczby kobiet do studiowania, ponieważ brak reprezentacji kobiet w inżynierii został określony jako poważny problem.