Uniwersytet Tokijski planuje zajęcia na temat metaverse

3 sierpnia 2022

Uczelnia ma jeszcze w 2022 r. zaoferować szereg programów studiów dotyczących metawersum.

Programy studiów Metaverse nie będą realizowane przez własny dedykowany wydział, który oferuje stopnie naukowe, ale będą zaprewniane w ramach wydziału inżynierii i związanych z inżynierią szkół absolwentów. Studenci, którzy ukończą kursy, otrzymają certyfikaty.

Projekt Todai został uruchomiony w celu rozwiązania problemu braku wykwalifikowanego personelu pracującego nad cyfrową transformacją i zaawansowanymi technologiami. Urzędnicy uniwersyteccy podkreślili również, że studiowanie w Metaverse stworzy również sytuację, w której każdy, niezależnie od wieku, płci, pozycji społecznej i obszaru zamieszkania, może uczyć się o inżynierii i naukach informacyjnych. Co prawda w programie nie wymieniono kryptowalut i niefunkcjonalnych tokenów (NFT), ale biorąc pod uwagę, że sektor ten jest często kojarzony z Metaverse i może pochwalić się wieloma popularnymi markami metaverse, w trakcie zajęć prawdopodobnie pojawi się jakaś wzmianka o platformach opartych na blockchainie.

Uczniowie gimnazjów i szkół średnich otrzymają wstępne spojrzenie na przestrzeń metawersum i informacje o potencjalnych mapach drogowych, co ułatwi im znalezienie pracy w inżynierii, nauce i innych pokrewnych dziedzinach. Treści te będą przekazywane w formie lekcji prowadzonych metodą tradycyjną oraz online. Z kolei studenci uniwersytetów i osoby już zatrudnione będą miały możliwość zmiany kwalifikacji lub podniesienia kwalifikacji poprzez powiązane kursy online koncentrujące się na sztucznej inteligencji (AI), technologiach komunikacyjnych nowej generacji i edukacji w zakresie przedsiębiorczości. Kładziony ma być również nacisk nacisk na przyciągnięcie większej liczby kobiet do studiowania, ponieważ brak reprezentacji kobiet w inżynierii został określony jako poważny problem.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0