Tesla z 85 mln dolarów zysku ze sprzedaży Bitcoinów

28 lipca 2022

Firma Elona Muska zajmująca się pojazdami elektrycznymi sprzedała 75% swoich BTC w drugim kwartale. Na ogólną rentowność firmy wpłynęła inflacja i konkurencja dla ogniw akumulatorowych.

Decyzja Tesli o pozbyciu się większości swoich zasobówów Bitcoin przyniosła firmie pokaźny zysk w drugim kwartale, nawet gdy ceny kryptowalut pogrążyły się w rynku niedźwiedzia.

Zgodnie z oficjalnym formularzem 10-Q złożonym w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w pierwszych sześciu miesiącach 2022 roku Tesla odnotowała 170 milionów dolarów odpisów aktualizacyjnych wynikających ze zmian wartości bilansowej swoich udziałów w Bitcoin. Po sprzedaniu 75% swoich zasobów BTC za dolary w drugim kwartale, firma uzyskała zysk w wysokości 64 milionów dolarów.

W finansach, odpis z tytułu utraty wartości występuje, gdy wartość godziwa aktywów posiadanych przez firmę spada poniżej wartości bilansowej inwestycji.

Tesla odnotowała w drugim kwartale zysk na akcję w wysokości 2,27 dolara przy przychodach w wysokości 16,93 mld dolarów. Choć rentowność spadła w porównaniu z pierwszym kwartałem, to wzrosła w stosunku do poziomów sprzed roku. Na rentowność firmy wpłynęła jednak rosnąca inflacja oraz rosnąca konkurencja w zakresie ogniw akumulatorowych.

Producent pojazdów elektrycznych nadal posiada 10 800 BTC w swoich zasobach. Przy obecnej cenie około 22 000 dolarów BTC, zasoby cyfrowych aktywów Tesli są warte w przybliżeniu 237 milionów dolarów. „Jak w przypadku każdej inwestycji i spójnie z tym, jak zarządzamy gotówką opartą na fiatach i rachunkami równoważnymi gotówce, możemy zwiększyć lub zmniejszyć nasze udziały w aktywach cyfrowych w dowolnym momencie w oparciu o potrzeby biznesu oraz o nasze spojrzenie na warunki rynkowe i środowiskowe” – napisała firma w komunikacie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0