Raport Deloitte: blockchain ma coraz większe zastosowanie dla nieruchomości komercyjnych

11 sierpnia 2022

Z najnowszego badania firmy Deloitte wynika, że technologia blockchain jest dobrze przygotowana do przejęcia ponad 50% całego procesu najmu i sprzedaży w branży nieruchomości komercyjnych.

Innowacje blockchain często przewyższają tradycyjne systemy nie tylko poprzez cyfryzację informacji, ale także wprowadzenie środowiska bez zaufania w czasie prawie rzeczywistym. Firma księgowa z Wielkiej Czwórki, Deloitte, przewiduje, że blockchain przyspieszy ocenę nieruchomości i płatności oraz usprawni zarządzanie przepływem gotówki. Ponadto, dzięki swoim właściwościom technologia ta oferuje tańsze sposoby zarządzania historią własności nieruchomości, umożliwiając jednocześnie efektywne przetwarzanie finansowania i płatności.

Badanie pokazuje, że technologia blockchain jest dobrze przygotowana do przejęcia ponad 50% procesu wynajmu i sprzedaży, z wyłączeniem etapów wymagających fizycznej interwencji, takich jak inspekcja nieruchomości i negocjacje kredytowe. „Blockchain wydaje się mieć największe zastosowanie w przypadku dynamicznie konfigurowalnych lub współdzielonych przestrzeni, które charakteryzują się stosunkowo większą liczbą najemców i krótszym czasem trwania umów najmu” – czytamy w raporcie.

Podczas gdy raport Deloitte potwierdza potencjał blockchaina w zakresie napędzania przejrzystości, wydajności i oszczędności kosztów dla właścicieli nieruchomości komercyjnych, firmom i właścicielom CRE zaleca się stosowanie podejścia trzyetapowego – edukuj, współpracuj lub twórz, ułatwiaj – w określaniu najlepszej drogi do wdrożenia blockchaina.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0