Tether kontynuuje redukcję papierów komercyjnych

3 lipca 2022

Przedsiębiorstwo zmniejsza swój stan posiadania papierów komercyjnych w tempie zgodnym z zakładanymi planami.

Jak poinformowali przedstawiciele Tether, firma osiągnęła docelową sumę 8,4 miliarda dolarów w papierze komercyjnym i będzie nadal zmniejszać swój stan posiadania w najbliższej przyszłości. Przypomnijmy, że 31 lipca 2022 r. wygaśnie 5 miliardów dolarów z posiadanych przez Tether papierów komercyjnych, pozostawiając w portfelu firmę o wartości 3,5 miliarda dolarów. W rezultacie rezerwy skarbowe będą stanowiły większą część rezerw spółki – podkreślono w komunikacie.

Według stanu na dzień 31 marca 2022 r. Tether stablecoin USDT posiadał ok. 20,1 mld dolarów wsparcia w postaci papierów komercyjnych. W kwartalnej opinii poświadczającej spółka stwierdziła, że odsetek papierów komercyjnych w jej rezerwach spada, a jej rezerwy są w pełni zabezpieczone.

Stablecoin został zdepegenerowany na krótki czas w maju wśród szerokich zawirowań rynkowych. 15 czerwca 2022 r., dwa dni po tym, jak platforma pożyczania kryptowalut Celsius ogłosiła, że wstrzymuje wypłaty, Tether poinformował, że jego celem jest zmniejszenie portfela papierów komercyjnych do zera. USDT market cap spadł kilka dni później do ośmiomiesięcznego minimum, na poziomie poniżej 70 miliardów dolarów.

To jednak nie wszystkie problemy ze stabilnością Tethera. Szef technologii firmy Paolo Ardoino stwierdził bowiem, że stablecoin jest atakowany przez fundusze hedgingowe.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0