Meta zamyka portfel Novi po 10-miesięcznym okresie pilotażu

5 lipca 2022

Pierwsza próba Meta w świecie kryptowalut ma się zakończyć we wrześniu 2022 r. wraz z zamknięciem projektu pilotażowego portfela Novi.

Strona docelowa witryny Novi doczekała się aktualizacji – znalazły się na niej informacje o tym, że platforma zostanie wycofana z użytku 1 września 2022 r. Kończy to ośmiomiesięczny projekt pilotażowy, w którym użytkownicy z siedzibą w Stanach Zjednoczonych i Gwatemali wypróbowali platformę płatniczą zasilaną kryptowalutą.

Użytkownicy są kierowani do wycofania pozostałych środków z ich odpowiednich portfeli Novi na swoje połączone konta bankowe. Użytkownicy z Gwatemali mogą również wypłacić udziały w gotówce w wybranym miejscu w Guatemala City. Użytkownicy Novi są również zachęcani do pobrania informacji o swoich kontach przed datą zamknięcia, w tym transakcji i aktywności na ich kontach. Od 1 września użytkownicy nie będą mogli zalogować się do swoich portfeli. Wpłaty do portfeli Novi również zostaną przerwane od 21 lipca 2022 r.

Zamknięcie pilota Novi następuje około pięć miesięcy po tym, jak projekt Mety – stablecoin Diem – został sprzedany Silvergate Capital Corporation. Diem miał być stablecoinem, który zasilał ekosystem Meta i początkowo miał być natywną walutą portfela Novi. Presja regulacyjna w Stanach Zjednoczonych doprowadziła do tego, że Meta sprzedała własność intelektualną Diem firmie Silvergate, która miała zintegrować bazową infrastrukturę blockchain i aktywa z istniejącą platformą płatniczą.

Niepowodzenie w uruchomieniu Diem zobaczyło, że Novi wykorzystało zasilany przez Paxos stablecoin Pax Dollar (USDP) jako swój natywny token wspierany przez dolary do płatności. Amerykańska giełda kryptowalutowa Coinbase połączyła się z Novi jako partnerem powierniczym w celu zarządzania i przechowywania środków użytkowników. Meta planowała migrację platformy Novi do ekosystemu blockchain Diem po uzyskaniu zgody regulacyjnej.

Zbliżający się koniec pilotażu Novi następuje po tym, jak założyciel Meta Mark Zuckerberg ogłosił zmianę Facebook Pay na Meta Pay na swoim publicznym profilu na Facebooku 22 czerwca 2022 r. Funkcjonalność pozostanie w dużej mierze niezmieniona, z wyjątkiem wprowadzenia cyfrowego portfela dla metaverse.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0