Coinbase przekazuje dane geolokalizacyjne klientów izbie celnej

3 lipca 2022

Amerykańska agencja rządowa używa Coinbase Tracer, aby uzyskać dostęp do historycznych danych geolokalizacyjnych klientów i transakcji na kilkunastu kryptowalutach.

Z najnowszych informacji wynika, że giełda kryptowalut Coinbase udostępniła agentom Urzędu Imigracyjnemu i Celnemu Stanów Zjednoczonych (Immigration and Customs Enforcement, ICE) pakiet funkcji przeznaczonych do śledzenia klientów przedsiębiorstwa. Urzędnicy uzyskali dostęp do aplikacji do zbierania danych wywiadowczych, zwanej Coinbase Tracer, która zapewnia wiele możliwości śledzenia danych kryminalistycznych.

U.S. Immigration and Customs Enforcement jest agencją rządową podlegającą Departamentowi Bezpieczeństwa Krajowego. Głównym celem organu jest ochrona kraju przed przestępczością transgraniczną i nielegalną imigracją.

Intencją Coinbase Tracer jest pomoc ICE w śledzeniu złośliwych i fałszywych transakcji na blockchainach. Narzędzie ma pozwolić funkcjonariuszom połączyć adresy z podmiotami świata rzeczywistego.

Dostęp ICE do Coinbase Tracer wynika z umowy o wartości 1,36 mln dolarów, którą urząd podpisał z giełdą kryptowalut we wrześniu 2021 roku. W tym czasie charakter umowy był niejasny i polegał głównie na dostarczeniu przez Coinbase oprogramowania do rozwoju aplikacji jako usługi dla agencji.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0