Twitter uruchomi handel kryptowalutami i akcjami

8 maja 2023

Popularna platforma mediów społecznościowych Twitter ma podobno wprowadzić nową funkcję, która pozwoli jej użytkownikom na handel kryptowalutami i akcjami.

Użytkownicy Twittera będą mogli przeglądać wykresy rynkowe dla szerszej gamy instrumentów finansowych i kupować lub sprzedawać kryptowaluty i inne aktywa za pośrednictwem eToro. Współpraca między platformą mediów społecznościowych i firmą fintech rozszerzy funkcję „cashtags” Twittera, która obecnie pozwala użytkownikom przeglądać dane handlowe w czasie rzeczywistym z TradingView. 

– Twitter stał się naprawdę ważną częścią społeczności inwestowania detalicznego i to właśnie tam wiele osób udaje się, aby uzyskać dostęp do wiadomości finansowych i zdobyć wiedzę. Uważamy, że Cashtags mogą odgrywać główną rolę w tej rozmowie i już zyskują dużą trakcję – powiedział rzecznik firmy eToro.

Dostęp do nowych funkcji finansowych można uzyskać poprzez zakładkę „Zobacz na eToro”, która przeniesie użytkowników do platformy handlowej eToro. Firma fintech, założona w 2007 roku, wprowadziła funkcje handlu kryptowalutami i portfel kryptowalutowy w 2019 roku.

Yoni Assia, dyrektor generalny eToro, nazwał współpracę z Twitterem idealnym połączeniem. Jak podkreślił, Twitter finansowy stał się dość trendy i był kluczowy dla boomu handlu detalicznego w 2021 roku. Jego zdaniem wyszukiwania cashtagów będą nadal rosły. Z drugiej strony Elon Musk w niedawnym wywiadzie powiedział, że chce, aby Twitter stał się największą instytucją finansową na świecie.

Wcześniej Musk wpadł na pomysł uczynienia z Twittera „super aplikacji”, z naciskiem na budowę ekosystemu, który oferowałby użytkownikom dostęp do kilku usług internetowych w jednym miejscu. Koncepcja super aplikacji jest dość popularna w Chinach, gdzie funkcjonują jako brama do wszystkiego, czego konsument potrzebuje w swoim codziennym życiu.

Twitter to internetowy serwis społecznościowy, którego właścicielem i operatorem jest amerykańska firma X Corp., następca prawny firmy Twitter, Inc. Użytkownicy Twittera spoza Stanów Zjednoczonych są obsługiwani przez firmę Twitter International Unlimited Company z siedzibą w Irlandii, co sprawia, że podlegają irlandzkim i unijnym przepisom o ochronie danych. Na Twitterze użytkownicy publikują teksty, obrazy i filmy zwane „tweetami”.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0