Uniswap uruchamia mobilny portfel na iOS

Zdecentralizowana giełda uruchomiła mobilny portfel, który posiada wbudowane wsparcie dla wymiany.

Aplikacja jest dostępna dla urządzeń z systemem iOS w wybranych krajach i można ją znaleźć w App Store firmy Apple.

Nowy portfel pozwala użytkownikom na wymianę tokenów w sieciach Ethereum, Polygon, Arbitrum i Optimism. Można go również podłączyć do dowolnej aplikacji Ethereum poprzez WalletConnect. Użytkownicy mogą tworzyć kopie zapasowe swoich kont poprzez zapisanie frazy seed lub zaszyfrowanie skarbców kluczy hasłem i przechowywanie ich w iCloud. Aplikacja Uniswap pozwala również użytkownikom zobaczyć szczegółowe informacje o przechowywanych w niej tokenach niefunkcjonalnych (NFT), w tym ich ceny podłogowe i kolekcje.

Aby ułatwić onboarding Web3, kilku deweloperów portfeli zaoferowało w ciągu ostatnich kilku lat aplikacje mobilne z wbudowanymi funkcjami zdecentralizowanych finansów (DeFi). W 2020 roku Argent zintegrował MakerDAO i inne protokoły DeFi ze swoją aplikacją portfelową, a 1inch zapewnił podobne integracje w 2021 roku.

Uniswap jest największą zdecentralizowaną wymianą kryptowalut Ethereum, z ponad 3,4 miliarda dolarów całkowitej wartości zamkniętej wewnątrz swoich inteligentnych kontraktów, według własnej strony analitycznej.

Firma Uniswap została utworzona 2 listopada 2018 r. przez Haydena Adamsa, byłego inżyniera mechanika w firmie Siemens. Jest to zdecentralizowana giełda kryptowalut, która wykorzystuje zestaw inteligentnych kontraktów (pule płynności) do wykonywania transakcji na swojej giełdzie. Należy podkreślić, że jest to projekt typu open source i należy do kategorii produktu DeFi (zdecentralizowane finanse), ponieważ wykorzystuje inteligentne kontrakty w celu ułatwienia handlu. Protokół ułatwia zautomatyzowane transakcje między tokenami kryptowaluty na blockchainie Ethereum poprzez wykorzystanie inteligentnych kontraktów.

Zmiany w protokole Uniswap są głosowane przez właścicieli natywnej kryptowaluty i tokena zarządzającego o nazwie UNI, a następnie wdrażane przez zespół programistów. Monety UNI były początkowo dystrybuowane do wczesnych użytkowników protokołu. Każdy adres Ethereum, który miał interakcję z Uniswap przed 1 września 2020 r., otrzymał możliwość odebrania 400 tokenów UNI (wartych wówczas około 1400 dolarów). Kapitalizacja rynkowa tokena UNI wynosi ponad 6,6 mld USD według stanu na luty 2022 r.

W przypadku każdej transakcji pewna ilość tokenów jest usuwana z puli za kwotę drugiego tokena, zmieniając w ten sposób cenę. Nie są wymagane żadne opłaty za wystawianie tokenów, które umożliwiają dostęp do dużej liczby tokenów Ethereum, a użytkownicy nie wymagają rejestracji. Jako oprogramowanie typu open source, kod Uniswap może być również forkowany w celu tworzenia nowych giełd.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0