Uniswap uruchamia mobilny portfel na iOS

8 maja 2023

Zdecentralizowana giełda uruchomiła mobilny portfel, który posiada wbudowane wsparcie dla wymiany.

Aplikacja jest dostępna dla urządzeń z systemem iOS w wybranych krajach i można ją znaleźć w App Store firmy Apple.

Nowy portfel pozwala użytkownikom na wymianę tokenów w sieciach Ethereum, Polygon, Arbitrum i Optimism. Można go również podłączyć do dowolnej aplikacji Ethereum poprzez WalletConnect. Użytkownicy mogą tworzyć kopie zapasowe swoich kont poprzez zapisanie frazy seed lub zaszyfrowanie skarbców kluczy hasłem i przechowywanie ich w iCloud. Aplikacja Uniswap pozwala również użytkownikom zobaczyć szczegółowe informacje o przechowywanych w niej tokenach niefunkcjonalnych (NFT), w tym ich ceny podłogowe i kolekcje.

Aby ułatwić onboarding Web3, kilku deweloperów portfeli zaoferowało w ciągu ostatnich kilku lat aplikacje mobilne z wbudowanymi funkcjami zdecentralizowanych finansów (DeFi). W 2020 roku Argent zintegrował MakerDAO i inne protokoły DeFi ze swoją aplikacją portfelową, a 1inch zapewnił podobne integracje w 2021 roku.

Uniswap jest największą zdecentralizowaną wymianą kryptowalut Ethereum, z ponad 3,4 miliarda dolarów całkowitej wartości zamkniętej wewnątrz swoich inteligentnych kontraktów, według własnej strony analitycznej.

Firma Uniswap została utworzona 2 listopada 2018 r. przez Haydena Adamsa, byłego inżyniera mechanika w firmie Siemens. Jest to zdecentralizowana giełda kryptowalut, która wykorzystuje zestaw inteligentnych kontraktów (pule płynności) do wykonywania transakcji na swojej giełdzie. Należy podkreślić, że jest to projekt typu open source i należy do kategorii produktu DeFi (zdecentralizowane finanse), ponieważ wykorzystuje inteligentne kontrakty w celu ułatwienia handlu. Protokół ułatwia zautomatyzowane transakcje między tokenami kryptowaluty na blockchainie Ethereum poprzez wykorzystanie inteligentnych kontraktów.

Zmiany w protokole Uniswap są głosowane przez właścicieli natywnej kryptowaluty i tokena zarządzającego o nazwie UNI, a następnie wdrażane przez zespół programistów. Monety UNI były początkowo dystrybuowane do wczesnych użytkowników protokołu. Każdy adres Ethereum, który miał interakcję z Uniswap przed 1 września 2020 r., otrzymał możliwość odebrania 400 tokenów UNI (wartych wówczas około 1400 dolarów). Kapitalizacja rynkowa tokena UNI wynosi ponad 6,6 mld USD według stanu na luty 2022 r.

W przypadku każdej transakcji pewna ilość tokenów jest usuwana z puli za kwotę drugiego tokena, zmieniając w ten sposób cenę. Nie są wymagane żadne opłaty za wystawianie tokenów, które umożliwiają dostęp do dużej liczby tokenów Ethereum, a użytkownicy nie wymagają rejestracji. Jako oprogramowanie typu open source, kod Uniswap może być również forkowany w celu tworzenia nowych giełd.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0