Zipmex wnioskuje o możliwość przedłużenia restrukturyzacji

8 maja 2023

Giełda kryptowalut zwróciła się z wnioskiem o kolejne przedłużenie, które pozwoliłoby na dłuższe moratorium na jej dług w Singapurze w związku z problemami z płynnością firmy.

Przedstawiciele Zipmex poinformowali, że firma jest obecnie w trakcie negocjacji z inwestorami, próbując „zmaksymalizować zwroty dla klientów” po opóźnieniu płatności. Azjatycki oddział przedsiębiorstwa złożył wniosek w sądach Singapuru o przedłużenie istniejącego okresu moratorium o dwa miesiące. Giełda ma wykorzystać dodatkowy czas na zaplanowanie i ponowne otwarcie wypłat Z Wallet.

Pierwotnie Zipmex złożył wniosek o moratorium pozwalające firmie na odroczenie wypłat w lipcu 2022 r. Firma miała wówczas w przybliżeniu 5 milionów dolarów ekspozycji na Celsius. Niedługo później platforma zawiesiła wypłaty, a jej dyrektor generalny Marcus Lim nie zaprzeczył doniesieniom, że firma stoi w obliczu niewypłacalności.

Singapurskie sądy przychyliły się do wniosku przedsiębiorstwa o moratorium, dając firmie czas do grudnia 2022 roku na stworzenie planu restrukturyzacji. Jednak platforma nadal wnioskowała o przedłużenie moratorium, przesuwając swoje terminy do czerwca 2023 r.

Należy też zauważyć, że nie jest jasne, do którego inwestora Zipmex odnosił się w swoim ostatnim ogłoszeniu. W marcu 2023 r. firma venture capital V Ventures ie zapewniła płatności w wysokości ponad 1 miliona dolarów, która była niezbędna, aby Zipmex uniknął likwidacji niektórych operacji i przestał wypłacać wynagrodzenia pracownikom.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0