Zipmex wnioskuje o możliwość przedłużenia restrukturyzacji

Giełda kryptowalut zwróciła się z wnioskiem o kolejne przedłużenie, które pozwoliłoby na dłuższe moratorium na jej dług w Singapurze w związku z problemami z płynnością firmy.

Przedstawiciele Zipmex poinformowali, że firma jest obecnie w trakcie negocjacji z inwestorami, próbując „zmaksymalizować zwroty dla klientów” po opóźnieniu płatności. Azjatycki oddział przedsiębiorstwa złożył wniosek w sądach Singapuru o przedłużenie istniejącego okresu moratorium o dwa miesiące. Giełda ma wykorzystać dodatkowy czas na zaplanowanie i ponowne otwarcie wypłat Z Wallet.

Pierwotnie Zipmex złożył wniosek o moratorium pozwalające firmie na odroczenie wypłat w lipcu 2022 r. Firma miała wówczas w przybliżeniu 5 milionów dolarów ekspozycji na Celsius. Niedługo później platforma zawiesiła wypłaty, a jej dyrektor generalny Marcus Lim nie zaprzeczył doniesieniom, że firma stoi w obliczu niewypłacalności.

Singapurskie sądy przychyliły się do wniosku przedsiębiorstwa o moratorium, dając firmie czas do grudnia 2022 roku na stworzenie planu restrukturyzacji. Jednak platforma nadal wnioskowała o przedłużenie moratorium, przesuwając swoje terminy do czerwca 2023 r.

Należy też zauważyć, że nie jest jasne, do którego inwestora Zipmex odnosił się w swoim ostatnim ogłoszeniu. W marcu 2023 r. firma venture capital V Ventures ie zapewniła płatności w wysokości ponad 1 miliona dolarów, która była niezbędna, aby Zipmex uniknął likwidacji niektórych operacji i przestał wypłacać wynagrodzenia pracownikom.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0