FTX Japan planuje wznowić wycofywanie środków

24 listopada 2022

Spółka zależna giełdy kryptowalut FTX w Japonii, FTX Japan, planuje wznowić wypłaty do końca 2022 roku.

Japońska Agencja Usług Finansowych, czyli FSA, zwróciła się do giełdy o zawieszenie zleceń biznesowych 10 listopada 2022 r., przed ogłoszeniem przez FTX Group w Stanach Zjednoczonych bankructwa ponad 130 spółek stowarzyszonych, w tym FTX Japan Holdings, FTX Japan i FTX Japan Services.

W dniu 11 listopada FSA ogłosiła, że podjęła działania administracyjne wobec FTX Japan w związku z doniesieniami, że jej spółka dominująca stoi w obliczu niepewności kredytowej. Nakazano FTX Japan zawieszenie transakcji na pozagiełdowych instrumentach pochodnych i związanych z nimi depozytów zabezpieczających, a także nowych depozytów od użytkowników od 10 listopada do 9 grudnia, chyba że regulator finansowy zaleci inaczej. FTX Japan powinna była również przedstawić do 16 listopada plan, w jaki sposób giełda zamierza chronić inwestorów i zapewnić przejrzystość bieżącej sytuacji.

Jak wynika z nieoficjalnych źródeł, FTX Japan posiadało około 19,6 miliarda jenów w gotówce – ponad 138 milionów dolarów – wg stanu na dzień 10 listopada 2022 roku,, kiedy to zaprzestała działalności. Japońska firma była również wystawiona na sprzedaż w trakcie postępowania upadłościowego FTX Trading w Stanach Zjednoczonych.

Inne spółki zależne FTX podjęły podobne działania w odpowiedzi na trwające procesy sądowe przeciwko firmie. 20 listopada 2022 r. Liquid, inna firma FTX Group z siedzibą w Japonii, ogłosiła, że wstrzymała wszystkie formy handlu z powodu złożenia przez przedsiębiorstwo wniosku o upadłość w ramach rozdziału 11. Z kolei należący do FTX US LedgerX może być zwolniony jako dłużnik w złożeniu wniosku o upadłość FTX.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0