OpenSea z nowymi funkcjami bezpieczeństwa

15 czerwca 2022

W świetle rosnącej liczby oszustw związanych z NFT firma ogłosiła uruchomienie nowej funkcji, która automatycznie ukryje podejrzane transfery NFT z widoku na ich rynku.

Jak informują przedstawiciele firmy, pomoże to chronić użytkowników przed oszustwami i zapewni, że widoczne będą tylko legalne transakcje. Nowa funkcja będzie automatycznie ukrywać podejrzane przelewy NFT, aby rozwiązać kluczowe problemy związane z zaufaniem i bezpieczeństwem na OpenSea.

W ostatnim czasie OpenSea koncentruje się ostatnio na zwiększaniu zaufania i bezpieczeństwa na platformie. Rynek NFT poczyni znaczące inwestycje w wielu ważnych obszarach związanych z zaufaniem i bezpieczeństwem, „takich jak zapobieganie kradzieżom, naruszeniom praw własności intelektualnej, skalowanie przeglądów i moderacji oraz skrócenie krytycznego czasu reakcji w środowiskach, w których występuje duża liczba transakcji” – czytamy na blogu współzałożyciela i dyrektora generalnego projektu, Derina Finzera.

Ponadto OpenSea powołał specjalny zespół moderacyjny, który zajmuje się recenzowaniem i moderowaniem. W przypadku problemów związanych z prawami autorskimi i innymi wektorami nadużyć, OpenSea będzie korzystać z krytycznych technologii automatycznego wykrywania. Według Finzera, usunięcie tego typu elementów z platformy poprawi jej ogólną wydajność. Zapobiegnie to również wyświetlaniu na OpenSea niechcianych reklam i fałszywych przedmiotów, które można znaleźć na otwartych blockchainach.

Zdaniem dyrektora generalnego OpenSea możliwe jest otrzymanie przelewów NFT od nieznanych użytkownikowi osób, podobnie jak w przypadku otrzymania niechcianej wiadomości e-mail. – Ostatnio zauważyliśmy, że oszuści wykorzystują te przelewy, aby zachęcić ludzi do klikania w linki do złośliwych stron osób trzecich. Nasza najnowsza publikacja dotycząca zaufania i bezpieczeństwa pomaga zapobiegać tym nowym oszustwom – podkreślił.

Najnowsze środki bezpieczeństwa OpenSea pojawiają się w momencie, gdy popyt na NFT ulega spadkowi.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0