Visa rezygnuje z kontynuowania realizacji programu kart debetowych z FTX

18 listopada 2022

Zaledwie miesiąc po tym, jak fima zajmująca się obsługą płatności poinformowała o nawiązaniu współpracy z FTX w celu rozwinięcia programu kart debetowych w 40 krajach na całym świecie, przedsiębiorstwo zdecydowało się na jej zakończenie ze względu na bankructwo i niewypłacalność FTX.

W październiku 2022 r., kiedy wiadomość o partnerstwie FTX i Visa krążyła w sieci, natywna kryptowaluta platformy transakcyjnej FTX, FTT, skoczyła w górę o około 7%, osiągając wysoki poziom 25,62 dolara. Obecnie FTT jest notowany na poziomie 1,89 dolara.

– Sytuacja z FTX jest niefortunna i ściśle monitorujemy rozwój wydarzeń. We wszystkich naszych przedsięwzięciach – w walutach cyfrowych i nie tylko – nasza koncentracja na bezpieczeństwie i zaufaniu pozostaje najważniejsza. Rozwiązaliśmy nasze globalne umowy z FTX, a ich program kart debetowych w Stanach Zjednoczonych jest likwidowany przez ich emitenta – powiedział rzecznik Visa.

Visa nie jest jedyną firmą, która zrezygnowała ze współpracy z FTX. 11 listopada 2022 r. Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zażądała od giełdy wstrzymania wszystkich operacji dla jej europejskiego oddziału. Z kolei Plaid, firma fintech, która ułatwia komunikację między aplikacjami usług finansowych, a bankami i dostawcami kart kredytowych, zawiesiła FTX US dostęp do swoich produktów, powołując się na doniesienia o oszustwach, których przedsiębiorstwo miało dokonać.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0