Visa rezygnuje z kontynuowania realizacji programu kart debetowych z FTX

Zaledwie miesiąc po tym, jak fima zajmująca się obsługą płatności poinformowała o nawiązaniu współpracy z FTX w celu rozwinięcia programu kart debetowych w 40 krajach na całym świecie, przedsiębiorstwo zdecydowało się na jej zakończenie ze względu na bankructwo i niewypłacalność FTX.

W październiku 2022 r., kiedy wiadomość o partnerstwie FTX i Visa krążyła w sieci, natywna kryptowaluta platformy transakcyjnej FTX, FTT, skoczyła w górę o około 7%, osiągając wysoki poziom 25,62 dolara. Obecnie FTT jest notowany na poziomie 1,89 dolara.

– Sytuacja z FTX jest niefortunna i ściśle monitorujemy rozwój wydarzeń. We wszystkich naszych przedsięwzięciach – w walutach cyfrowych i nie tylko – nasza koncentracja na bezpieczeństwie i zaufaniu pozostaje najważniejsza. Rozwiązaliśmy nasze globalne umowy z FTX, a ich program kart debetowych w Stanach Zjednoczonych jest likwidowany przez ich emitenta – powiedział rzecznik Visa.

Visa nie jest jedyną firmą, która zrezygnowała ze współpracy z FTX. 11 listopada 2022 r. Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zażądała od giełdy wstrzymania wszystkich operacji dla jej europejskiego oddziału. Z kolei Plaid, firma fintech, która ułatwia komunikację między aplikacjami usług finansowych, a bankami i dostawcami kart kredytowych, zawiesiła FTX US dostęp do swoich produktów, powołując się na doniesienia o oszustwach, których przedsiębiorstwo miało dokonać.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0