Cardano uruchomi nowy algorytmiczny stablecoin w 2023 r.

24 listopada 2022

’Djed’ ma pojawić się na rynku po udanym audycie i serii rygorystycznych testów warunków skrajnych.

Platforma blockchain proof-of-stake, Cardano, nawiązała współpracę z COTI, protokołem Layer 1 opartym na DAG, aby uruchomić to, co określa jako over-collateralized algorithmic stablecoin. Będzie on wspierany przez nadmiarowe zabezpieczenie w postaci kryptowaluty przechowywanej w rezerwie.

Djed zostanie uruchomiony w mainnecie w styczniu 2023 roku. Do tego czasu ma przejść audyt i serię rygorystycznych testów warunków skrajnych. Wiadomo też, że będzie powiązany z dolarem amerykańskim, wspierany przez Cardano ($ADA) i będzie używał $SHEN jako swojej monety rezerwowej. 

Algorytmiczny stablecoin będzie zintegrowany z wybranymi partnerami i zdecentralizowanymi giełdami (DEX), które będą nagradzać użytkowników za dostarczanie płynności za pomocą Djed. W dążeniu do rozwoju w zrównoważonym zdrowym tempie, deweloperzy planują przyjąć stopniowe i powolne podejście do dostarczania płynności $ADA do inteligentnego kontraktu Djed. 

– Ostatnie wydarzenia rynkowe ponownie udowodniły, że potrzebujemy bezpiecznej przystani od zmienności, a Djed będzie służyć jako ta bezpieczna przystań w sieci Cardano. Nie tylko potrzebujemy stablecoina, ale potrzebujemy takiego, który jest zdecentralizowany i posiada on chain proof of reserve – powiedział Shahaf Bar-Geffen, dyrektor generalny COTI.

Pomimo braku akcji cenowej Cardano, blockchain nadal buduje i wprowadza innowacje w ramach ekosystemu. 22 września 2022 r. , długo oczekiwana aktualizacja Vasil Cardano w końcu weszła na rynek. Hard fork został zaprojektowany po to, by pomóc poprawić skalowalność ekosystemu i ogólną przepustowość transakcji, a także rozwinąć możliwości rozwoju zdecentralizowanych aplikacji Cardano. 

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0