Zipmex zyskał trzymiesięczną ochronę w związku ze wstrzymanymi wypłatami

16 sierpnia 2022

Giełda kryptowalut ma czas do 2 grudnia 2022 r. na stworzenie planu restrukturyzacji.

Giełda kryptowalut Zipmex dostała szansę na uporządkowanie problemów z płynnością, ponieważ Sąd Najwyższy Singapuru orzekł, aby dać każdemu z pięciu podmiotów Zipmex moratorium do 2 grudnia 2022 r. w celu opracowania planu restrukturyzacji. Działanie ma na celu ochronę firmy przed potencjalnymi pozwami wierzycieli po tym, jak giełda gwałtownie wstrzymała wypłaty kryptowalut na swojej platformie w połowie lipca 2022 r.

Zipmex dążył do uzyskania ochrony wierzycieli przez okres sześciu miesięcy już po wstrzymaniu wypłat, składając pięć wniosków o moratorium w dniu 27 lipca 2022 roku. Giełda powołała się na problemy z płynnością ze względu na ekspozycję na kryptowalutowego pożyczkodawcę Babel Finance, który wstrzymał wypłaty w czerwcu 2022 r.

Tajlandzka giełda kryptowalutowa nie jest pierwszą firmą, która otrzymała moratorium w Singapurze. Justice Aedit Abdullah przyznał również trzymiesięczną ochronę przed wierzycielami Vauldowi, innej lokalnej firmie kryptowalutowej, która wstrzymała wypłaty na początku lipca 2022 roku.

Jak informują niepotwierdzone źródła, akcjonariusze Zipmex i potencjalni inwestorzy wezwali dyrektora generalnego firmy Marcusa Lima do ustąpienia ze stanowiska z powodu decyzji zarządczych, które ich zdaniem doprowadziły do poważnego kryzysu gotówkowego.

Branża pożyczek kryptowalutowych stanęła w obliczu ogromnych problemów z płynnością w czasie wielkiego rynku niedźwiedzia z 2022 roku, kiedy topożyczkodawcy stali się niezdolni do zapewnienia pełnej płynności na aktywach, które zostały pożyczone w tym samym czasie. Według niektórych obserwatorów branży, pożyczki kryptowalutowe są nadal w stanie przetrwać kryzys, ale muszą pozbyć się problemu niedopasowania terminów zapadalności.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0