Hodlnaut pod ochroną wierzycieli po zamrożeniu wypłat

1 września 2022

8 sierpnia 2022 r. firma zamroziła wypłaty i wszystkie inne usługi na swojej platformie powołując się na kryzys płynności i burzliwe warunki rynkowe.

Singapurska firma pożyczająca kryptowaluty została objęta tymczasowym zarządem sądowym, formą programu ochrony wierzycieli, przez sąd w Singapurze. W oficjalnym komunikacie platforma pożyczek kryptowalutowych powiadomiła swoich użytkowników, że Ee Meng Yen Angela i Aaron Loh Cheng Lee, pracownicy EY Corporate Advisors, zostali wyznaczeni jako osoby sprawujące tymczasowe kierownictwo sądowe.

Kryptowalutowy pożyczkodawca dążył do uzyskania zarządzania sądowego, aby uniknąć przymusowej likwidacji. Wspomniany program ochrony wierzycieli w ramach prawa singapurskiego pozwala firmom mającym problemy finansowe na rehabilitację. Zgodnie z tym prawem, sąd wyznacza oficera zwanego menedżerem sądowym, który przejmuje zarządzanie firmą.

Firma ma nadzieję wykorzystać okres zarządzania sądowego, aby przywrócić stosunek aktywów do długów do 1:1, aby umożliwić użytkownikom możliwość wycofania swoich początkowych depozytów kryptowalutowych. Wcześniej kryptowalutowy pożyczkodawca poinformował, że rozważa umożliwienia użytkownikom wycofania ich początkowych depozytów z odsetkami naliczonymi w całości przed zamknięciem ich kont, co jest teraz przedmiotem zatwierdzenia przez nowo mianowanych menedżerów sądowych

Hodlnaut jest jedną z wielu firm udzielających pożyczek kryptowalutowych, które padły ofiarą krypto-zarazy spowodowanej upadkiem nieistniejącego już algorytmicznego stablecoina TerraUSD Classic (USTC). Implozja USTC doprowadziła do upadku ekosystemu Terra o wartości 40 miliardów dolarów, a wiele firm pożyczających kryptowaluty z ekspozycją na USTC ostatecznie upadło.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0