2 biliony obrotu BTC w rok robi wrażenie

Pozostało jeszcze kilka tygodni 2018, a całkowity wolumen obrotu Bitcoinami za bieżący rok przekroczył już 2 biliony dolarów. W wielu krajach odnotowano również rekordowy wolumen obrotu BTC w konkretnych okresach roku.

Obrót BTC wzrósł o 61% od 2017 roku

Wolumen handlu jest szczególnie wysoki, zważywszy na krytykę ze strony tych, którzy nadal angażują się w dissowanie BTC. Według Satoshi Capital Research wartość nominalna BTC, który był przedmiotem obrotu w 2018 roku, wynosi 2,2 biliona dolarów.

Przedstawione liczby stanowią 61-procentowy, ogólny wzrost wolumenu obrotu w stosunku do ubiegłego roku o 870 miliardów dolarów. Jednak wzrost odnotowany w 2017 r. – o 96 procent pozostanie niepokonany chyba, do końca bieżącego roku będziemy jeszcze świadkami spektakularnego wzrostu BTC.

2 biliony obrotu BTC

Źródło grafiki: tutaj

Spoglądając na sprawę perspektywicznie, Mastercard opublikował niedawno raport finansowy za III kw. 2018, w którym wykazał całkowity wolumen transakcji w wysokości 4,4 biliona dolarów w ciągu roku. Druga, co do wielkości firma kart płatniczych na świecie realizuje również transakcje o wartości 12 miliardów dolarów dziennie.

Wypada zauważyć, że wartość BTC na poziomie 4007,15 dolarów (-0,13%) jest już w połowie transakcji zaraportowanych przez Mastercard. To wszystko dzieje się pomimo utraty blisko 70 procent wartości BTC w ciągu roku. Dzienny obrót BTC, który wynosi 8 miliardów dolarów, nie jest zbyt daleko od wartości podanych przez Mastercard.

Czy to porównanie ma podstawy?

Niektórzy mogą twierdzić, że powyższa analiza jest podobna do porównywania jabłek i pomarańczy. Wynika to z faktu, że dane Mastercard obejmują jedynie płatności dokonywane na rzecz sprzedawców detalicznych zarówno na platformach online, jak i offline. Dane dotyczące Bitcoin pochodzą od kupców, handlu futures, giełd, a nawet płatności międzynarodowych.

Fakt, że kryptowaluta z marketcapem poniżej 100 miliardów dolarów notuje udziały w tym samym sektorze, co Mastercard, jest jawnym sygnałem przyjęcia BTC. To stwierdzenie jest szczególnie prawdziwe, biorąc pod uwagę negatywną retorykę, na którą zwracają uwagę krytycy tacy jak Paul Donovan z UBS, który ostatnio powiedział, że najpopularniejsza na świecie kryptowaluta Bitcoin jest bliska „odejścia”.

Sprawy mogą ulec poprawie w handlu kryptowalutami jako całości. Wcześniej w tym roku Bitcoinist poinformował, że handel cyfrowy może wzrosnąć o 50 procent w 2019 roku na podstawie badania przeprowadzonego przez Satis Group.

Czy Twoim zdaniem wartość wolumenu obrotu BTC w 2018 roku stanowi zanegowanie tezy o tym, że „Bitcoin is dead”? Zapraszam do komentowania.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0