Goldman Sachs zamierza zatrudniać kolejnych pracowników

1 marca 2023

Oddział firmy zajmujący się aktywami cyfrowymi jest otwarty na wzmocnienie swojego 70-osobowego zespołu, pomimo ogromnego cięcia kosztów, które spowoduje, że 3,2 tys. pracowników przedsiębiorstwa straci pracę.

Mathew McDermott, globalny szef działu aktywów cyfrowych w Goldman Sachs, powiedział, że bank zamierza w dalszym ciągu wspierać badanie aplikacji blockchain i że dział aktywów cyfrowych w miarę potrzeb będzie zatrudniał nowych pracowników w bieżącym roku. McDermott podkreślił, że zespół aktywów cyfrowych przedsiębiorstwa wzrósł z zaledwie czterech pracowników w 2020 roku do około 70 dzisiaj.

Rzekoma otwartość firmy na wzmocnienie zespołu ds. kryptowalut pojawia się pomimo tego, że w zeszłym miesiącu firma zlikwidowała około 3,2 tys. miejsc pracy, co stanowi największą falę zwolnień od czasu globalnego kryzysu finansowego z lat 2008-2009. Cięcia dotknęły kadrę kierowniczą wyższego, średniego i niższego szczebla i skoncentrowały się na głównych jednostkach handlowych i bankowych.

Podczas wystąpienia podczas Dnia Inwestora Goldman Sachs 2023, które odbyło się w Nowym Jorku, dyrektor finansowy firmy Denis Coleman powiedział, że część cięć płacowych będzie polegała na wstrzymaniu się z zastąpieniem odchodzących pracowników w bieżącym roku, aby można było skupić się na priorytetowym zatrudnieniu strategicznym.

W grudniu 2022 r. McDermott powiedział, że firma dostrzega możliwości zakupu firm kryptowalutowych, które są „wyceniane bardziej rozsądnie” po upadku giełdy kryptowalutowej FTX.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0