Deloitte integruje blockchain w celu uzyskania cyfrowych danych uwierzytelniających

15 maja 2023

Firma księgowa Wielkiej Czwórki zintegrowała technologię blockchain, aby umożliwić klientom przechowywanie danych weryfikacyjnych w jednym portfelu cyfrowym w celu usprawnienia zwykle nieefektywnych procesów weryfikacji.

W oświadczeniu z 4 maja firma Deloitte ogłosiła, że zintegrowała technologię KILT Protocol — parachain Polkadot — aby umożliwić wydawanie swoim klientom cyfrowych danych uwierzytelniających wielokrotnego użytku. Integracja ma na celu poprawę efektywności procesów weryfikacji Deloitte Know Your Customer (KYC) i Know Your Business (KYB). Przedstawiciele firmy podkreślili, że standardowe i zwykle nieefektywne procesy, w tym wydawanie certyfikatów KYC i KYB na papierze oraz żądania weryfikacji tożsamości wymagające wielu punktów danych, gdy zwykle potrzebny jest tylko jeden, często powodują „konieczność dodatkowej pracę w procesie”. Ponadto tradycyjne procedury weryfikacji przechowują dane i dane osobowe na wielu platformach i bazach danych, narażając prywatność danych konsumentów na ryzyko.

Nowe poświadczenia będą służyć różnym przypadkom użycia, w tym zgodności z przepisami w bankowości i zdecentralizowanych finansach (DeFi), weryfikacji wieku w handlu elektronicznym, prywatnym logowaniu i pozyskiwaniu funduszy. Chociaż portfel będzie przechowywany na urządzeniu klienta i pozostanie pod jego kontrolą przez cały czas, Deloitte zachowuje możliwość modyfikacji w przypadku zmiany okoliczności. „Dane uwierzytelniające są podpisywane cyfrowo przez firmę Deloitte. Deloitte może unieważnić poświadczenia za pomocą technologii blockchain, jeśli warunki klienta uległy zmianie po wydaniu poświadczenia” – czytamy w komunikacie.

Firma dodała, że do założenia portfela poświadczeń od klientów nie jest wymagana żadna wcześniejsza wiedza na temat blockchain.

Założyciel KILT Protocol, Ingo Rübe, powiedział, że usprawnione rozwiązania do identyfikacji oparte na KILT umożliwiają klientom korzystanie z weryfikowalnych cyfrowych danych uwierzytelniających w wielu usługach, przy jednoczesnym zachowaniu kontroli nad tym, kiedy i gdzie udostępniać dane osobowe. Jak wyjaśnił, jako parałańcuch Polkadot zapewnia również skalę i bezpieczeństwo potrzebne partnerom biznesowym.

Firma Polkadot zapewniła, że wykorzystanie przez Deloitte rozwiązań KILT do obsługi procesów KYC i KYB ma kluczowe znaczenie dla zabezpieczenia się przed działalnością niezgodną z prawem.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0