Bakkt planuje wyłączenie swojej aplikacji kryptowalutowej

17 lutego 2023

Aplikacja Bakkt, która łączyła tokeny kryptowalutowe, punkty lojalnościowe i karty podarunkowe, ma zakończyć działalność 16 marca 2023 r.

Platforma aktywów cyfrowych ogłosiła swoje plany dotyczace przeniesienia punktu ciężkości na rozwiązania technologiczne B2B. Firma poinformowała, że wkrótce wyłączy swoją aplikację skierowaną do konsumentów, która została zaprojektowana, aby dać użytkownikom możliwość wykorzystania ich aktywów cyfrowych na różne sposoby. Aplikacja, uruchomiona w marcu 2021 roku, oferowała przyjazne dla użytkownika rozwiązania, które łączyło różne aktywa cyfrowe, w tym kryptowaluty, punkty lojalnościowe i karty podarunkowe.

Pomimo zaprzestania działalności swojej aplikacji obecni użytkownicy Bakkt App nadal będą mieli dostęp do swoich zasobów kryptowalut i gotówki za pośrednictwem nowej platformy internetowej, dostępnej na wszystkich urządzeniach. Póki co użytkownicy mogą nadal sprawdzać swoje salda kryptowalut i uzyskiwać raporty z transakcji dla celów podatkowych. Oczekuje się, że aplikacja przestanie działać 16 marca. 

Prezes i dyrektor generalny Bakkt Gavin Michael podkreślił zaangażowanie firmy w dostarczanie najlepszych rozwiązań dla swoich partnerów i klientów. Jednocześnie dodał, że firma koncentruje swoje działania na podstawowych rozwiązaniach, które mają dopasowanie produktowo-rynkowe i są pozycjonowane do szybkiego skalowania.

W listopadzie 2022 r. Bakkt zgodziło się na przejęcie Apex Crypto za cenę 200 milionów dolarów. Apex Crypto to gotowa platforma do zintegrowanego handlu kryptowalutami, obsługująca ponad 5 milionów klientów za pośrednictwem ponad 30 partnerów fintech. Nadchodzące przejęcie dodatkowo wzmacnia strategię B2B2C (business-to-business-to-consumer) firmy Bakkt i jej cel, jakim jest wprowadzenie produktów kryptowalutowych do szerszej bazy klientów.

Oczekuje się, że integracja Apex Crypto z operacjami Bakkt zwiększy ofertę firmy kryptowalutowej i dotrze do szerszej publiczności za pośrednictwem firm fintech, platform handlowych i neo-banków. Współpraca ma na celu napędzanie rozwoju i innowacji produktów kryptowalutowych, takich jak staking, transfery i NFT, co ostatecznie prowadzi do zwiększenia przychodów i różnorodności dla Bakkt.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0