Anchorage Digital otwiera głosowanie DeFi dla klientów powierniczych

17 maja 2023

Klienci instytucjonalni firmy zajmującej się przechowywaniem kryptowalut mogą teraz wyrażać swoje obawy dotyczące propozycji dotyczących tokenów, które posiadają, bez płacenia wysokich opłat za gaz.

Zgodnie z oświadczeniem opublikowanym 16 maja 2023 r., Anchorage zintegruje poza łańcuchem bezgazowego klienta wielozarządzającego Snapshot aby umożliwić swoim „użytkownikom społeczności posiadającym tokeny” głosowanie nad propozycjami zarządzania za pomocą swoich tokenów, bez ponoszenia żadnych opłat za gaz.

Anchorage twierdzi, że wszystkie głosowania będą odbywać się pod nadzorem firmy bez przepływu środków. Snapshot jest używany przez zdecentralizowane protokoły, takie jak AAVE, Lido i BitDAO. Rejestruje głosowanie poza łańcuchem – co oznacza, że transakcje nie są publicznie rejestrowane w łańcuchu bloków.

Zaletą tego podejścia jest przede wszystki wygoda. „Kompromisem za taką wygodę są gwarancje on-chain; głosowanie Snapshot jest bezpłatne, ponieważ głosy są liczone poza łańcuchem, a zatem nie wymagają płatności za gaz. Odpowiedzialność za egzekwowanie decyzji jest zazwyczaj powierzana multisigowi obsługiwanemu przez zespół ds. protokołu” – napisano w komunikacie.

Anchorage powiedział, że obecnie obsługuje ponad 60 tokenów ERC-20, a w planach jest włączenie obsługi wszystkich mających zastosowanie przyszłych tokenów ERC-20.

W październiku 2023 r. firma ogłosiła, że rozszerzyła swoją działalność na Azję, z pięcioma nowymi partnerami instytucjonalnymi, w tym m.in. Bitkub, DreamTrade i FBG Capital. W ogłoszeniu stwierdzono, że konsumenci w Azji „przyjęli kryptowaluty z entuzjazmem”. W ostatnim czasie Snapshot został wykorzystany do zbierania głosów od posiadaczy tokenów AAVE i LDO w odniesieniu do każdej z najnowszych aktualizacji protokołu lub propozycji zarządzania.

System głosowania okazał się również korzystny dla użytkowników AAVE, którzy omyłkowo wysłali swoje tokeny na niewłaściwy adres.

W lipcu 2022 r. LidoDAO, organ zarządzający, który kontroluje Lido Finance, płynne rozwiązanie do obstawiania kryptowalut typu proof-of-stake, przeprowadził głosowanie Snapshot w sprawie wysłania 1% podaży tokenów LDO do DragonFly Capital za 14,5 miliona dolarów, co zostało odrzucone przez posiadaczy tokenów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0