Helium Network wyznaczył termin migracji do Solany

20 lutego 2023

27 marca 2023 r. będzie miał miejsce 24-godzinny okres przejściowy, w którym blockchain Helium zostanie wstrzymany. Działania związane z Proof-of-Coverage i transferem danych pozostaną bez zmian.

Obecnie tworzy się grupa robocza złożona z wolontariuszy społeczności, która będzie nadzorować proces migracji. „Aktualizacja obejmie wszystkie portfele, Hotspoty i stan sieci Helium i odbędzie się w ciągu 24-godzinnego okresu przejściowego rozpoczynającego się około czasu 1500 UTC / 10:00 AM ET” – poinformował zespół Helium.

Po zatrzymaniu łańcucha, walidatory przestaną produkować bloki, a transakcje nie będą synchronizowane. Ostateczny snapshot blockchaina zostanie wykonany po migracji wszystkich kont i tokenów do Solana blockchain, a Hotspoty zostaną wybite jako niefunkcjonalne tokeny (NFT).

Wiadomo również, że wszelkie nagrody wygenerowane przez aktywność Proof-of-Coverage w ciągu poprzednich 24 godzin będą dostępne do roszczenia w portfelu Helium po okresie przejściowym. Oracle zaktualizują roszczeniowe salda, a właściciele Hotspotów będą mogli korzystać z nowej funkcji roszczeniowej.

Posiadacze tokenów HNT i MOBILE nie będą musieli podejmować żadnych działań, aby uczestniczyć w aktualizacji. To samo dotyczy większości właścicieli Hotspot, chociaż właściciele dużych flot mogą testować określone funkcje roszczeniowe lub opracować niestandardowe rozwiązania portfelowe.

Przejście do Solany było możliwe dzięki jej społęczności. Deweloperzy podkreślili, że korzyści z migracji obejmą więcej jego natywnego tokena dostępnego dla puli nagród subDAO, ulepszone wydobycie, a także bardziej niezawodny transfer danych i wsparcie ekosystemu.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0