Anchorage Digital uruchamia staking Ethereum dla inwestorów instytucjonalnych

1 lipca 2022

Nowa usługa firmy powstała w oczekiwaniu na długo zapowiadaną zmianę konsensusu proof-of-stake w sieci Ethereum.

Anchorage Digital, platforma cyfrowa z siedzibą w San-Francisco, która jest właścicielem pierwszego federalnie zarejestrowanego banku kryptowalutowego, uruchomi opcję stakowania Ethereum dla instytucji. Działanie to nastąpi oczekiwaniu na zapowiadane od dawna przejście sieci Ethereum z protokołu proof-of-work (PoW) na proof-of-stake (PoS).

Firma Anchorage poinformowała o swoich planach dotyczących wprowadzenia stakowania ETH – praktyki polegającej na otrzymywaniu nagród za pełnienie funkcji walidatora transakcji w blockchainie Ethereum – dla instytucji. – Torując drogę instytucjom do stakowania ich Ethereum, zapewniamy większą legitymizację sprawdzonych na rynku aktywów, a przy okazji eliminujemy wszelkie ryzyko związane z gorącym portfelem dla instytucji, które chcą generować nowe zyski z kryptowalut – powiedział Diogo Mónica, współzałożyciel i prezes Anchorage Digital.

Anchorage ma duże nadzieje związane z nadchodzącą aktualizacją sieci Ethereum, która połączy jej mainnet z systemem PoS, koordynowanym przez Beacon Chain. Funkcja ta powinna umożliwić inwestorom odbieranie nagród za przechowywane ETH poprzez staking za pomocą walidatora Anchorage. Po fuzji walidatorzy będą zarabiać nie tylko na nagrodach za bloki, ale także na opłatach za pierwszeństwo transakcji, które wcześniej trafiały do górników.

Beacon Chain został uruchomiony jako część przejściowej mapy drogowej Ethereum w grudniu 2020 roku. W czerwcu 2022 r. Ethereum otworzyło sieć testową Sepolia, która zacznie osiągać konsensus przy użyciu PoS, a nie PoW. Oficjalna data połączenia sieci Ethereum z siecią główną była wielokrotnie przesuwana. Obecnie przewiduje się, że zostanie ona ukończona w sierpniu 2022 r., ale data ta może ulec dalszemu opóźnieniu z powodu osobnego opóźnienia w bombie trudności.

W maju 2022 r. firma Anchorage utworzyła sieć nadzoru giełdowego z pięcioma platformami handlu aktywami cyfrowymi – Binance.US, CoinList, Blockchain.com, Strix Leviathan i Wintermute – w celu segregacji funduszy klientów instytucjonalnych z giełd do regulowanych skarbców aktywów. W grudniu 2021 r. firma pozyskała 350 mln dolarów w ramach rundy finansowania, której liderem była duża firma inwestycyjna KKR.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0