White Rock Management będzie prowadzić działalność w USA

3 lipca 2022

Szwajcarska firma wydobywająca kryptowaluty ogłosiła, że rozszerzy swoją działalność na Stany Zjednoczone, zaczynając od Teksasu.

Przedstawiciele przedsiębiorstwa poinformowali, że będzie ono współpracować z firmą Natural Gas Onsite Neutralization, która zajmuje się wychwytywaniem gazu ziemnego, który w przeciwnym razie zostałby spalony, i przekształcaniem go w energię do wykorzystania w operacjach wydobywczych Bitcoin. White Rock ma będzie prowadzić działalność w zakładzie Natural Gas Onsite Neutralization w regionie Brazos Valley, wydobywając BTC metodami przyjaznymi dla środowiska.

Według Andy’ego Longa, dyrektora generalnego White Rock, wejście do Teksasu było tylko pierwszym krokiem w planach firmy, aby rozszerzyć działalność wydobywczą BTC na obszary, które są w stanie zapewnić energię z gazu ziemnego poza zasięgiem stanowej sieci energetycznej. Firma rozpoczęła wydobywanie kryptowalut w centrach danych w Szwecji w listopadzie 2021 r. i poinformowała, że jej działalność w Stanach Zjednoczonych będzie miała początkowo moc 3 megawatów, a jej celem jest osiągnięcie całkowitego hashrate’u przekraczającego 1,6 EH/s.

Nie jest jasne, w jaki sposób ostatnie wahania mogą wpłynąć na działalność White Rock w Lone Star State. – Nasza amerykańska placówka doskonale uzupełnia nasze szwedzkie zakłady w 100% zasilane energią wodną i widzimy wiele możliwości w obecnych burzliwych warunkach rynkowych – powiedział Andy Long. W szczególności oczekujemy, że pojawią się atrakcyjne możliwości fuzji i przejęć oraz konsolidacji pomiędzy publicznymi i prywatnymi firmami górniczymi – dodał.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0