Aplikacja kryptowalutowa Commonwealth Bank z opóźnieniami

11 kwietnia 2022

Pierwszy produkt kryptowalutowy, który ma być oferowany przez Commonwealth Bank of Australia inwestorom detalicznym, napotyka na opóźnienia regulacyjne.

Według źródeł zaznajomionych z procesem, pilotażowy projekt Commonwealth Bank of Australia, który ma pozwolić użytkownikom aplikacji bankowej na posiadanie i używanie kryptowalut, utknął w sporze prawnym z Australijską Komisją Papierów Wartościowych i Inwestycji (Australian Securities and Investments Commission) na temat oświadczenia ujawniającego produkt, rynku docelowego dla produktu i ochrony konsumenta.

Zapytana o to, czy produkt kryptowalutowy banku jest zgodny z zasadami Komisji dotyczącymi projektowania i dystrybucji, komisarz ASIC Cathie Armour powiedziała, że to przedstawiciele banku powinni wypowiadać się na temat swoich produktów. – Jesteśmy zainteresowani wszelkiego rodzaju nowymi innowacjami, jeśli uważamy, że istnieją realne korzyści z innowacji w ramach naszego systemu regulacyjnego. Istnieje szereg zasad, których należy przestrzegać – dodała.

Commonwealth Bank of Australia zamierza pokonać przeszkody regulacyjne poprzez ścisłą współpracę z organami regulacyjnymi, w tym Australijską Komisją Papierów Wartościowych i Inwestycji, Australijskim Urzędem Podatkowym, AUSTRAC i Australijską Komisją Konkurencji i Konsumentów.

Inicjatywa mająca na celu umożliwienie 6,5 milionom użytkowników aplikacji bankowej posiadanie i obracanie kryptowalutami sprawiła, że Commonwealth Bank of Australia stał się pierwszym australijskim bankiem – i jednym z zaledwie kilku banków na świecie – oferującym klientom taki dostęp. Poprzez swoje działania bank stara się dotrzeć do młodych klientów i dotrzymać kroku takim konkurentom jak Square i PayPal, które już teraz umożliwiają użytkownikom handel i wydawanie bitcoinów. Bank zapowiedział, że wprowadzi 10 kryptowalut za pośrednictwem dobrze znanej amerykańskiej giełdy Gemini, która będzie świadczyć usługi powiernicze, co oznacza, że środki klientów będą przechowywane za granicą.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0