LG Electronics zajmie się blockchainem i kryptowalutami

25 marca 2022

Południowokoreański gigant technologiczny oficjalnie dodał blockchain i kryptowaluty jako nowe obszary biznesowe w swoim statucie korporacyjnym.

Jak informują południowokoreańskie media, LG dodało dwa odrębne cele związane z kryptowalutami podczas dorocznego walnego zgromadzenia, które odbyło się 24 marca 2022 r.. Cele te obejmują „rozwój i sprzedaż oprogramowania opartego na blockchain” oraz „sprzedaż i pośrednictwo w sprzedaży kryptowalut”, co doprowadziło do domysłów, czy firma LG zamierza stworzyć jakąś formę giełdy kryptowalut.

Zapytany o zamiar uruchomienia przez firmę własnej giełdy lub platformy, rzecznik LG uciszył wszelkie spekulacje, stwierdzając: – Nic nie zostało jeszcze postanowione. Wymieniliśmy tylko obszary działalności w sposób ogólny.

Plotki dotyczące stworzenia przez LG giełdy związanej z kryptowalutami pojawiły się na początku 2022 roku, gdy Heo Baek-young, dyrektor generalny Bithumb, potwierdził, że giełda współpracuje z „dużą firmą” nad stworzeniem rynku NFT.

Przypomnijmy, że LG ogłosiło również partnerstwo z Seoul Auction Blue, internetową firmą zajmującą się aukcjami dzieł sztuki, w celu realizacji kolejnych projektów związanych z dziełami sztuki opartymi na NFT.

Wiadomości na temat działań LG pojawiają się w momencie, gdy inni giganci technologiczni i Korea Południowa, w szerszym ujęciu, nadal przyjmują kryptowaluty i technologie związane z blockchain. Na początku 2022 roku, południowokoreański gigant technologiczny Samsung ogłosił, że uruchomi platformę NFT dla swoich inteligentnych telewizorów, a także uruchomi własny sklep w metawersji Decentraland. Co ważniejsze, na początku marca 2022 r. kraj ten wybrał przyjaznego kryptowalutom prezydenta Yoon Suk-yeol’a, którego kampania wyborcza skupiała się na deregulacji południowokoreańskiego przemysłu kryptowalutowego, jak również na ustanowieniu inicjatyw mających na celu uczynienie kraju przyszłym domem dla „jednorożców” technologii blockchain.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0