Argo Blockchain sprzedało obiekt wydobywczy dla Galaxy Digital

29 grudnia 2022

Firma wydobywcza kryptowalut podjęła decyzję o sprzedaży swojego flagowego obiektu górniczego Helios, aby przetrwać trwający rynek niedźwiedzia.

Szef Argo Blockchain Peter Wall oficjalnie poinformował o podpisaniu umowy z kryptowalutową firmą inwestycyjną Mike’a Novogratza Galaxy Digital, która dotyczy sprzedaży obiektu Helios za kwotę 65 milionów dolarów. Argo już wcześniej spieniężyło swoje wydobyte Bitcoiny  aby zmniejszyć pożyczoną kwotę. Dodatkowo Galaxy udzieli Argo nowej pożyczki na finansowanie sprzętu o wartości 35 milionów dolarów, aby pomóc pogrążonemu w kłopotach przedsiębiorstwu w zmniejszeniu jego zadłużenia.

Nowe transakcje mają na celu zmniejszenie całkowitego zadłużenia Argo Blockchain o 41 mln dolarów oraz poprawę płynności i struktury operacyjnej przedsiębiorstwa, co pozwoli firmie kontynuować działalność wydobywczą. Jak podkreślił Wall, transakcja była „jedyną realną ścieżką naprzód” ze względu na wysokie koszty energii w połączeniu z niską ceną Bitcoina. Prezes firmy powiedział również, że pomimo sprzedaży Heliosa przez Argo, firma nie sprzedała żadnej ze swoich maszyn górniczych. – Te będą nadal prowadziły wydobycie w obiekcie Helios – powiedział Wall – Pozostanie w Helios pozwoli nam również na dalszy dostęp do energii poprzez teksańską sieć energetyczną i udział w usługach pomocniczych, które są świadczone przez Ercot.

Podpisanie umowy z Galaxy Digital ma miejsce zaledwie sześć miesięcy po tym, jak Argo oficjalnie uruchomiło Helios w maju 2022 roku. Zlokalizowany w hrabstwie Dickens obiekt jest największym obiektem wydobywczym Argo, obsługującym 200 megawatów energii elektrycznej. Dla porównania, inny obiekt Argo, Baie Comeau, obsługuje około 15 MW.

Przypomnijmy, że już w październiku 2022 r. przedstawiciele Argo Blockchain informowali, że firmie grozi zamknięcie z powodu braku pozyskania nowego finansowania. W połowie grudnia 2022 r. Argo ogłosiło, że negocjuje sprzedaż swoich aktywów i próbuje zaangażować się w transakcję finansowania sprzętu, aby uniknąć złożenia wniosku o upadłość.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0