Marathon Digital Holdings drugim największym posiadaczem Bitcoina na świecie

9 listopada 2022

Notowana na giełdzie w Stanach Zjednoczonych firma zajmująca się wydobyciem BTC od początku lipca 2022 r. wyprodukowała co najmniej 1231 Bitcoinów i do tej pory nie sprzedała żadnego z nich.

Dyrektor generalny firmy Fred Thiel ujawnił, że firma posiada obecnie 11,3 tys. BTC, wartych około 205 milionów dolarów. Czyni to Marathon Digital Holdings drugim największym posiadaczem Bitcoina wśród publicznie notowanych firm na całym świecie. Według CoinGecko, notowane na Nasdaq przedsiębiorstwo kryptowalutowe ustępuje jedynie firmie MicroStrategy, która posiada prawie 130 tys. BTC. Za nią plasuje się giełda kryptowalut Coinbase oraz założona przez Jacka Dorseya firma płatnicza Block Inc.

Marathon Digital Holdings poinformowało o swoich zyskach za trzeci kwartał w dniu 8 listopada, podkreślając, że we wspomnianym okresie dodała do swojego stanu posiadania 616 BTC, podczas gdy kolejne 615 BTC zostało dodane w samym październiku – najbardziej produktywnym miesiącu w historii firmy. „Sekwencyjnie poprawiliśmy naszą produkcję Bitcoinów, z 72 bitcoinów w lipcu, do 184 w sierpniu, następnie do 360 we wrześniu, a następnie do rekordowej liczby 615 w październiku” – napisał na Twitterze Thiel.  Konsekwentna poprawa naszej produkcji Bitcoinów jest bezpośrednim wynikiem zwiększenia naszych współczynników hashowania poprzez wprowadzenie większej liczby serwerów Bitcoin do sieci i ulepszenie tych serwerów – powiedział dyrektor generalny firmy podczas jednej z telekonferencji.

Thiel potwierdził również, że do tej pory firma nadal nie sprzedała żadnego ze swoich Bitcoinów i będzie nadal starała się utrzymać ten stan posiadania, chyba że sprzedaż kryptowalut zostanie uznana za niezbędną do pokrycia kosztów operacyjnych lub innych wydatków. Biznesmen wyraził też nadzieję, że cena Bitcoina powróci do zakresu około 18 tys. do 20 tys. dolarów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0