Canaan spodziewa się niewielkiego spadku przychodów

12 stycznia 2023

Firma zajmująca się wydobyciem kryptowalut szacuje, że jej roczne przychody denominowane w RMB spadną o mniej niż 15%, pomimo tego, że kapitalizacja rynku kryptowalutowego spadła o 70% w 2022 roku.

Całkowity przychód Canaan w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2022 roku wyniósł około 4 miliardów juanów chińskich (RMB), czyli około 573 milionów dolarów. Ponieważ firma spodziewa się wygenerować kolejne 310 mln RMB (46 mln dolarów) w IV kwartale, całkowite roczne przychody mają wynieść 4,3 mld RMB (619 mln dolarów). Kwota ta jest niższa o około 14% od przychodów Canaan w RMB, które w zeszłym roku wyniosły 4,9 mld RMB. W dolarach łączne przychody spadły o około 21%, z 783 mln dolarów w 2021 roku.

Roczne przychody Canaan w 2022 roku nadal byłyby znacznie większe niż w poprzednich latach, idąc w górę o prawie 90% z 448 mln RMB (64 mln dolarów) w 2020 roku. W 2019 roku roczne przychody Canaan wyniosły 1,4 mld RMB (201 mln dolarów).

Sukces finansowy Canaan w ciągu ostatnich kilku lat ma miejsce wkrótce po tym, jak firma uruchomiła własną działalność wydobywczą, rozszerzając usługi poza produkcję urządzeń do wydobywania kryptowalut. „Rozpoczęliśmy nasze operacje wydobywcze w połowie 2021 roku. Jednym z naszych przemyśleń jest to, że kiedy brakuje popytu na maszyny górnicze, możemy wdrożyć część naszych zapasów do naszych operacji górniczych, aby uzyskać dodatkowy dochód. Bilansujemy wykorzystanie naszych maszyn poprzez wydobycie, a nasza operacja górnicza służy jako potężne wsparcie i uzupełnienie sprzedaży maszyn górniczych” – napisano w komunikacie.

Nie jest tajemnicą, że  przemysł wydobywczy kryptowalut przeżywa w ostatnim czasie poważny kryzys, a 100% publicznych firm wydobywczych jest zmuszonych do sprzedaży prawie wszystkich kryptowalut wydobytych w 2022 roku. 28 grudnia 2022 r. firma wydobywcza kryptowalut Argo Blockchain sprzedała flagowy obiekt górniczy Helios firmie Galaxy Digital, aby zmniejszyć swoje zadłużenie i poprawić płynność. Wcześniej, 21 grudnia 2022 r.  firma wydobywcza Core Scientific złożyła wniosek o upadłość na podstawie rozdziału 11 z powodu rosnących kosztów energii.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0