Canaan spodziewa się niewielkiego spadku przychodów

Firma zajmująca się wydobyciem kryptowalut szacuje, że jej roczne przychody denominowane w RMB spadną o mniej niż 15%, pomimo tego, że kapitalizacja rynku kryptowalutowego spadła o 70% w 2022 roku.

Całkowity przychód Canaan w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2022 roku wyniósł około 4 miliardów juanów chińskich (RMB), czyli około 573 milionów dolarów. Ponieważ firma spodziewa się wygenerować kolejne 310 mln RMB (46 mln dolarów) w IV kwartale, całkowite roczne przychody mają wynieść 4,3 mld RMB (619 mln dolarów). Kwota ta jest niższa o około 14% od przychodów Canaan w RMB, które w zeszłym roku wyniosły 4,9 mld RMB. W dolarach łączne przychody spadły o około 21%, z 783 mln dolarów w 2021 roku.

Roczne przychody Canaan w 2022 roku nadal byłyby znacznie większe niż w poprzednich latach, idąc w górę o prawie 90% z 448 mln RMB (64 mln dolarów) w 2020 roku. W 2019 roku roczne przychody Canaan wyniosły 1,4 mld RMB (201 mln dolarów).

Sukces finansowy Canaan w ciągu ostatnich kilku lat ma miejsce wkrótce po tym, jak firma uruchomiła własną działalność wydobywczą, rozszerzając usługi poza produkcję urządzeń do wydobywania kryptowalut. „Rozpoczęliśmy nasze operacje wydobywcze w połowie 2021 roku. Jednym z naszych przemyśleń jest to, że kiedy brakuje popytu na maszyny górnicze, możemy wdrożyć część naszych zapasów do naszych operacji górniczych, aby uzyskać dodatkowy dochód. Bilansujemy wykorzystanie naszych maszyn poprzez wydobycie, a nasza operacja górnicza służy jako potężne wsparcie i uzupełnienie sprzedaży maszyn górniczych” – napisano w komunikacie.

Nie jest tajemnicą, że  przemysł wydobywczy kryptowalut przeżywa w ostatnim czasie poważny kryzys, a 100% publicznych firm wydobywczych jest zmuszonych do sprzedaży prawie wszystkich kryptowalut wydobytych w 2022 roku. 28 grudnia 2022 r. firma wydobywcza kryptowalut Argo Blockchain sprzedała flagowy obiekt górniczy Helios firmie Galaxy Digital, aby zmniejszyć swoje zadłużenie i poprawić płynność. Wcześniej, 21 grudnia 2022 r.  firma wydobywcza Core Scientific złożyła wniosek o upadłość na podstawie rozdziału 11 z powodu rosnących kosztów energii.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0