Bakkt wycofuje większość tokenów z platformy Apex Crypto

15 maja 2023

Delisting obejmował główne tokeny używane w DeFi, przy czym firma twierdzi, że postępowała zgodnie z „aktualnymi wytycznymi regulacyjnymi”.

Firma zajmująca się aktywami cyfrowymi Bakkt upuściła 25 z 36 tokenów kryptowalutowych notowanych na swojej niedawno przejętej platformie handlowej Apex Crypto.

12 maja 2023 r. rzecznik przedsiębiorstwa poinformował, że decyzja była częścią dokonywanego przez firmę regularnie procesu przeglądu listy monet. „Najlepsze interesy naszych klientów i ich konsumentów są naszym podstawowym zobowiązaniem, a nasz proces przeglądu zapewnia, że te interesy są najlepiej obsługiwane, gdy rozważamy najbardziej aktualne wskazówki regulacyjne i najnowsze zmiany w branży”.

Wiadomo już, że większość upuszczonych tokenów jest związana z popularnymi ekosystemami zdecentralizowanych finansów i niefunkcjonalnych tokenów.

Wycofane tokeny obejmują Aave, ApeCoin, Avalanche, Bancor Network Token, Basic Attention Token, Chainlink, Chiliz, Compound Token, Cosmos, Curve DAO, Enjin Coin, Fantom, Filecoin, GALA, The Graph, Internet Computer, Loopring, Maker DAO, Republic, Stellar, SushiSwap, Synthetix, Texos, Uniswap i Yearn.finance.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2022 roku firma Bakkt ogłosiła plany przejęcia nierentownego Apex Crypto, aby uzyskać większe przyczółki na rynku fintech. Apex Crypto, tzw. usługa „pod klucz”, realizuje usługi egzekucyjne, rozliczeniowe, powiernicze, cost basis i podatkowe dla pięciu milionów klientów poprzez 30 klientów fintech. Bakkt zakończył przejęcie w kwietniu 2023 r. za 55 milionów dolarów w gotówce i 145 milionów dolarów w akcjach.

Zgodnie z oświadczeniem finansowym Bakkt nabył licencję maklerską od Bumped Financial w lutym 2023 r. W marcu przedsiębiorstwo zamknęło swoją aplikację zorientowaną na handel detaliczny, która oferowała handel kryptowalutami, nagrody lojalnościowe i karty podarunkowe, wyjaśniając, że skupi się na operacjach biznesowych. Przedstawiciele firmy stwierdzili wówczas, że dostarczą kryptowaluty dla firm poprzez rozwiązania typu service-as-a-sale i interfejs programowania aplikacji.

Bakkt Holdings, Inc. to amerykańska korporacja notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych pod symbolem BKKT. Firma prowadzi platformę technologiczną do zarządzania aktywami cyfrowymi. Platforma dostarcza produkty i usługi związane z rynkami kryptowalut i lojalnościowymi. Bakkt został założony i jest w większości własnością amerykańskiej firmy z listy Fortune 500 – Intercontinental Exchange, Inc. organizacji macierzystej New York Stock Exchange.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0