Biały Dom stworzy międzynarodowe standardy dla DLT

9 maja 2023

Krajowa strategia Białego Domu obejmie osiem nowych technologii i skoncentruje się na budowaniu międzynarodowych standardów i znajdowaniu przypadków użycia w sektorze gospodarczym.

Administracja prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena opublikowała krajową strategię normalizacyjną dla kluczowych i powstających technologii, określając osiem sektorów technologicznych, które w najbliższej przyszłościbędą miały znaczący wpływ ekonomiczny. Wśród opisanych w dokumencie technologii znalazły się m.in.: sztuczna inteligencja, technologie komunikacyjne i sieciowe, biotechnologia i półprzewodniki, w tym technologia rozproszonej księgi rachunkowej (DLT) i infrastruktura tożsamości cyfrowej.

Wszystkie wspomniane technologie od dawna przyciągają uwagę społeczności kryptograficznej. DLT umożliwia jednoczesny dostęp, sprawdzanie poprawności i aktualizację rekordów w sieciowej bazie danych. Technologia Blockchain opiera się na DLT, dzięki czemu użytkownicy mogą zobaczyć wszelkie zmiany i osoby, które ich dokonały, zmniejszając potrzebę audytu danych, zapewniając niezawodność danych i ograniczając dostęp tylko do tych, którzy faktycznie tego potrzebują.

Strategia narodowa ma na celu zwiększenie przywództwa USA w opracowywaniu międzynarodowych standardów dla tych powstających technologii. Rząd Stanów Zjednoczonych jest aktywnie zaangażowany w budowanie synergii z sektorem prywatnym w celu promowania i budowania międzynarodowych standardów dla tego typu powstających technologii. Najbardziej widocznym przykładem takiej współpracy jest rozwój standardu telekomunikacyjnego i komunikacyjnego. Na przykład początkowa propozycja 3G została złożona w latach 90. przez Qualcomm Technologies, a późniejsza rekomendacja dla LTE — dominującego standardu bezprzewodowej komunikacji szerokopasmowej dla urządzeń mobilnych i terminali danych — w 2000 r. przez NTT Docomo, wiodącego japońskiego dostawcę usług telekomunikacyjnych.

Krajowa strategia sugeruje, że technologie takie jak DLT i infrastruktura cyfrowa będą miały coraz większy wpływ na ludzkie życie i będą szeroko stosowane w sektorze gospodarczym. Niektóre kluczowe obszary, w których te technologie będą aktywnie testowane, obejmują zautomatyzowaną i połączoną infrastrukturę, taką jak inteligentne społeczności i Internet przedmiotów. Jak podkreślono, DLT może znaleźć szczególnie duże zastosowanie w budowaniu funkcji i usług opartych na bezpieczeństwie cybernetycznym i prywatności.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0