BNP Paribas łączy siły z Ludowym Bankiem Chin w celu promowania cyfrowych juanów

5 czerwca 2023

Współpraca umożliwi klientom korporacyjnym BNP Paribas China dokonywanie płatności za pomocą cyfrowego juana za pośrednictwem systemu zarządzania e-CNY.

Jak informuje „South China Morning Post”, francuski bank BNP Paribas nawiązał współpracę z Ludowym Bankiem Chin w celu promowania cyfrowej waluty Chin, cyfrowego juana, wśród swoich klientów korporacyjnych. Partnerstwo umożliwi klientom korporacyjnym BNP Paribas China połączenie z systemem BOC, umożliwiając użytkownikom zarządzanie portfelami w juanach cyfrowych poprzez powiązanie ich z kontami bankowymi, śledzenie transakcji i dokonywanie płatności przy użyciu cyfrowej waluty Chin za pośrednictwem systemu zarządzania e-CNY. System zarządzania ma również ułatwić klientom korzystanie z gotówki cyfrowej w transakcjach w czasie rzeczywistym.

„Cyfrowy system zarządzania juanami może ułatwić wydajną, działającą w czasie rzeczywistym i wygodną praktykę cyfrowej gotówki” – napisano w opublikowanym komunikacie prasowym.

BNP Paribas China planuje również zbadać wykorzystanie cyfrowej waluty chińskiego banku centralnego (CBDC) w innych obszarach, takich jak inteligentne kontrakty, finansowanie łańcucha dostaw, usługi komunalne i płatności transgraniczne.

Aby promować przyjęcie swojego CBDC, Chiny rozdały w całym kraju cyfrowe juany o wartości milionów dolarów w okresie Nowego Roku Księżycowego. Wiele miast w poprzez dotacje i kupony konsumpcyjne rozdało wówczas łącznie ponad 180 milionów juanów, co stanowi równowartość 26,5 miliona dolarów.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2023 r. chińskie miasto Changshu powiadomiło wszystkich urzędników służby cywilnej podlegających jego jurysdykcji, że od maja tego samego roku otrzymają oni pełne wynagrodzenie w juanach cyfrowych. Warunki płatności dotyczą wszystkich urzędników służby cywilnej i innych państw, które posiadają swoje jednostki w mieście.

Pomimo wysiłków rządu chińskiego na rzecz promowania cyfrowego juana, mieszkańcy Hongkongu nie wykazali entuzjazmu dla dążeń rządu do promowania przyjęcia CBDC. W ciągu pierwszych czterech dni od uruchomienia cyfrowego portfela juanów w systemie płatności zarejestrowało się tylko 625 mieszkańców, co wskazuje na niechęć obywateli w stosunku do waluty cyfrowej.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0