BNP Paribas łączy siły z Ludowym Bankiem Chin w celu promowania cyfrowych juanów

Współpraca umożliwi klientom korporacyjnym BNP Paribas China dokonywanie płatności za pomocą cyfrowego juana za pośrednictwem systemu zarządzania e-CNY.

Jak informuje „South China Morning Post”, francuski bank BNP Paribas nawiązał współpracę z Ludowym Bankiem Chin w celu promowania cyfrowej waluty Chin, cyfrowego juana, wśród swoich klientów korporacyjnych. Partnerstwo umożliwi klientom korporacyjnym BNP Paribas China połączenie z systemem BOC, umożliwiając użytkownikom zarządzanie portfelami w juanach cyfrowych poprzez powiązanie ich z kontami bankowymi, śledzenie transakcji i dokonywanie płatności przy użyciu cyfrowej waluty Chin za pośrednictwem systemu zarządzania e-CNY. System zarządzania ma również ułatwić klientom korzystanie z gotówki cyfrowej w transakcjach w czasie rzeczywistym.

„Cyfrowy system zarządzania juanami może ułatwić wydajną, działającą w czasie rzeczywistym i wygodną praktykę cyfrowej gotówki” – napisano w opublikowanym komunikacie prasowym.

BNP Paribas China planuje również zbadać wykorzystanie cyfrowej waluty chińskiego banku centralnego (CBDC) w innych obszarach, takich jak inteligentne kontrakty, finansowanie łańcucha dostaw, usługi komunalne i płatności transgraniczne.

Aby promować przyjęcie swojego CBDC, Chiny rozdały w całym kraju cyfrowe juany o wartości milionów dolarów w okresie Nowego Roku Księżycowego. Wiele miast w poprzez dotacje i kupony konsumpcyjne rozdało wówczas łącznie ponad 180 milionów juanów, co stanowi równowartość 26,5 miliona dolarów.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2023 r. chińskie miasto Changshu powiadomiło wszystkich urzędników służby cywilnej podlegających jego jurysdykcji, że od maja tego samego roku otrzymają oni pełne wynagrodzenie w juanach cyfrowych. Warunki płatności dotyczą wszystkich urzędników służby cywilnej i innych państw, które posiadają swoje jednostki w mieście.

Pomimo wysiłków rządu chińskiego na rzecz promowania cyfrowego juana, mieszkańcy Hongkongu nie wykazali entuzjazmu dla dążeń rządu do promowania przyjęcia CBDC. W ciągu pierwszych czterech dni od uruchomienia cyfrowego portfela juanów w systemie płatności zarejestrowało się tylko 625 mieszkańców, co wskazuje na niechęć obywateli w stosunku do waluty cyfrowej.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0